Rok szkolny 2019/2020

Stres a zdrowie
Apel

11 marca 2020r.


W dniu 11.03.2020 uczniowie brali udział w apelu, na temat „Psychosomatyka i choroby psychosomatyczne” przygotowanym przez psychologa szkoły. Uczniowie dowiedzieli się czym jest psychosomatyka, jakie są czynniki stresogenne wywołujące różnego typu choroby oraz jakie zachowania i sytuacje mogą się przyczynić do podatności na choroby. Aby wspierać zdrowie psychiczne młodzieży – przedstawiono również metody wspierające zdrowie, do których należą metody relaksacyjne, ruch, odpowiednia dieta i uzyskanie właściwego wsparcia. Apel pomogły poprowadzić trzy uczennice: Paulina, Nikola i Martyna.

A. Mackiewicz

Cała galeria


Dzień Pamięci
o Żołnierzach Wyklętych

1 marca 2020 r.


Pączkowe szaleństwo
w naszej szkole

20 lutego 2020r.


W związku z tradycją Tłustego Czwartku uczennice naszej szkoły, Weronika i Julka, postanowiły osłodzić nam ten wyjątkowy dzień. Dyrekcja, pani pedagog, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy byli mile zaskoczeni gestem dziewczynek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotka nas taka niespodzianka.

A.Dębska

Cała galeria


Turniej DARTA

18 lutego 2020 r.

Jak wynika z "Kalendarza Imprez Sportowych", w lutym przeprowadzony został konkurs rzutów w "Darta". Chętnych do zabawy było bardzo wielu uczniów. Do finału dostało się pięciu z najlepszym celem. Zabawę po bardzo emocjonującej grze wygrała Julia, zdobywając tym samym 4 dodatkowe punkty do klasyfikacji SPORTOWIEC ROKU.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
Walentynkowy pokaz ogniowy

Luty 2020r.


Podczas zabawy walentynkowej trójka wychowanków Pogotowia Opiekuńczego zaprezentowała niesamowity pokaz ogniowy oraz poi-Led. Swoją pasję rozwijają pod okiem instruktorów w Arce-Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Rodzinie

R.Zapadka

Cała galeria


Zabawa karnawałowa

9 stycznia 2020 r.


Razem w Święta
Świąteczne kartki do Emerytów
od Samorządu uczniowskiego

grudzień 2019 r.

Jasełka i List do Świętego Mikołaja

20 grudnia 2019 r.

Jak ten czas szybko mija? Już po raz siódmy, w ramach akcji "List do Świętego Mikołaja", odwiedził nas Brodacz w czerwonym stroju. Na jego widok każdy się bardzo ucieszył i jednocześnie zastanawiał, czy prezent, o który prosił w liście, trafi do jego autora. Zawirował świat, rzeczywistość zmieszała się ze snem i rozpoczęło się długo oczekiwane, wspólne spotkanie. Zastępca dyrektora Pan Jacek przywitał wszystkich bardzo serdecznie. Podkreślił zaangażowanie wielu Pomocników Świętego Mikołaja, bez których uroczystość ta, nie nabrałaby nigdy takiego blasku. Szczególne podziękowania złożył Panu Markowi, Pani Eli i Pani Karolinie, którzy od siedmiu lat, z coraz większym entuzjazmem włączają się w tą pachnącą choinką akcję. Pan Jacek podziękował również wszystkim innym osobom, które pomogły w realizacji imprezy.
Część artystyczna wykonana przez dzieci, a przygotowana pod kierunkiem Pani Nadzi, Pani Basi, Pani Asi i Pani Mireczki wywołała wśród publiczności ogromny entuzjazm. Cudowne jasełka, w których wszystkie role grały dzieci z naszej placówki, wykwintne stroje, fantastyczna scenografia, efektowne tańce i wzruszające występy solowe, stworzyły wyjątkową świąteczną atmosferę. I przyszedł przez rok oczekiwany moment, gdy Święty Mikołaj obdarowuje grzeczne dzieci prezentami. Wszyscy wychowankowie Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku otrzymali słodycze oraz coś szczególnego, osobistego, o co sami prosili w listach m.in. : perfumy, głośniki, prostownice, koszulki, gry, skarpety, bluzy, książki itp. Następne spotkanie za rok! Czy Święty Mikołaj znów do nas przyjdzie? Wierzymy, że tak.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
Ratujmy Florę
W kinie

4 grudnia 2019 r.


W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami klasy 4 i 5 wybrały się do kina na wspaniały film pt."Ratujmy Florę". Jest to ciepła opowieść o przygodach kilkunastoletniej dziewczynki próbującej za wszelką cenę pomóc słonicy Florze. Film uczy nas wiary we własne siły, wytrwałości, pokazuje, że nic nie jest w stanie zniszczyć prawdziwej przyjaźni. Czas spędzony w kinie upłynął nam bardzo szybko i już nie możemy doczekać się kolejnej filmowej przygody.

A.Dębska
M.Bernat

Cała galeria


Nasze lektury
Multimedialny konkurs czytelniczy

25 listopad 2019 r.

W poniedziałek odbył się multimedialny konkurs czytelniczy klas IV-VI. Jego celem było wykazanie się przez uczestników jak najlepszą znajomością treści lektur szkolnych. Rozwiązując kolejne zadania uczniowie korzystali z monitora multimedialnego oraz z aplikacji Quizzizz i Plickers.
Wszyscy bardzo mocno zaangażowali się w odgadywanie odpowiedzi na pytania konkursowe.

A.Dębska,
B.Kibitlewska

Galeria zdjęć
Pomagamy jak umiemy

25 listopada 2019 r.


W dniu 25.11.2019r. odbyła się w naszej placówce konferencja prasowa podsumowująca całoroczną akcję "Pomagamy jak umiemy" organizowaną przez Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o.
Pracownicy Rossmana zgłosili naszą placówkę do tej akcji pomocowej jako tę, którą warto wesprzeć ze względu na nasze prężne działania. Nasi pracownicy, rodziny, sympatycy i przy-jaciele OCPD robiąc przez cały rok zakupy w sklepach Rossmann, zbierali punkty na rzecz naszej instytucji. Punkty zostały przeliczone na pieniążki. W efekcie otrzymaliśmy pomoc rzeczową w postaci artykułów kometyczno-chemicznych na kwotę ponad 14 tys. zł. Gościliśmy na konferencji pracowników firmy Rossmann oraz przedstawicieli 12 organizacji i instytucji z województwa, którzy także zostali obdarowani przez firmę Rossman. Od wszystkich płynęły słowa podziękowania i uznania dla naszych darczyńców.
Kierownictwu i pracownikom drogerii Rossmann życzymy wiele sukcesów.

A.Norejko

Cała galeria


Nagrody

Listopad 2019 r.

W tym roku dopisało nam szczęście. Dzięki szczodrości Pani Iwonki Szkoła otrzymała wiele przepięknych artykułów, wspaniale nadających się na nagrody. Są wśród nich termosy, gry dydaktyczne, ozdoby domowe, przybory szkolne i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Chęć ich zdobycia dodatkowo motywuje nas do udziału w zabawach, konkursach, turniejach i różnorakich akcjach, których w trakcie roku szkolnego nigdy nie brakuje. Dzięki tej "znajomości" możemy też na stronie Ala-Pracownia podziwiać wyjątkowy talent artystyczny Pani Iwonki. Bardzo dziękujemy.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
11 Listopada - Święto Niepodległości

11 listopada 2019 r.


W przededniu Święta Niepodległości spotkaliśmy się razem, by przypomnieć historię i znaczenie Tego wyjątkowego wydarzenia. Wspólnie odśpiewane cztery zwrotki hymnu, wprowadziły odpowiedni nastrój uroczystości. Poczet sztandarowy, flagi, kotyliony i ciekawa prezentacja tematu były wspaniałą lekcją historii. Po południu atrakcyjny bieg terenowy wprowadził tego dnia dodatkową porcję radości.

J.Zmysłowski

Cała galeria


Konkurs literacko-plastyczny

Listopad 2019 r.


W krainie książek
wycieczka do biblioteki

7 listopada 2019 r.


W ramach rozwijania czytelnictwa w dniu 6 listopada klasa czwarta wybrała się do Warmińsko - Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie zwiedzili budynek biblioteki, w tym wypożyczalnię, czytelnię, magazyny ze starymi książkami. Ekscytująca okazała się możliwość obejrzenia najstarszych egzemplarzy ze zbiorów bibliotecznych, wśród których znalazły się książki mające kilkaset lat. Ponadto dzieci zapoznały się z procedurą stawania się czytelnikiem i zakładania karty bibliotecznej oraz obejrzały katalog komputerowy i kartkowy. Miały również okazję poznać najciekawsze i najpiękniejsze książki dla dzieci znajdujące się w bibliotece. Krótka lektura niektórych z nich pozwoliła uczniom przenieść się do magicznego świata, pobudzić wyobraźnię i przeżyć niezapomniane chwile. Czas spędzony w bibliotece na długo pozostanie w ich pamięci.

A. Dębska

Cała galeria


Turniej w warcaby - podsumowanie

28 października 2019 r.

Szkolny turniej w warcaby zawsze angażuje wielu uczniów. Tak było i tym razem. Rywalizacja była zacięta. Towarzyszyły jej liczne, pozytywne emocje. Zwycięzcy zostali wyróżnieni na spotkaniu szkolnym, a zdobyte punkty wzbogacą konto uczniów w konkursie Sportowiec roku.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
Wycieczka do ZGOK Olsztyn
lekcja ekologii

23 paździenika 2019 r.

Stop cyberprzemocy!

październik 2019 r.

Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem nauczyciela-wychowawcy, szkolnego psychologa oraz nauczyciela plastyki zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu gazetki szkolnej na temat hejtu i cyberprzemocy. Jest to temat o tyle ważny, że dotyka młodych ludzi niemal każdego dnia.

A.Dębska, A.Mackiewicz, N.Wielesik

Galeria zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej

11 paździenika 2019 r.


Dzisiejszy Dzień Nauczyciela już od pierwszych chwil w szkole, wyróżniał się niesamowitą wyjątkowością. Uczniowie ze szczerym uśmiechem witali każdego pracownika, wręczając kartkę z życzeniami oraz częstując samodzielnie upieczonymi ciastkami. Dziś też odbyło się niezwykle miłe spotkanie społeczności szkolnej, na którym uczniowie pod kierunkiem Pani Gosi zaprezentowali zabawne, ale wzbogacone o liczne walory edukacyjne przedstawienie. Głównym punktem apelu było wystąpienie Pani Dyrektor, która za wspaniałą pracę podziękowała wszystkim, zarówno pracownikom jak i uczniom oraz złożyła z serca płynące życzenia. Brawom nie było końca.

J.Zmysłowski

Cała galeria


Dzień drzewa

10 października 2019 r.

Międzynarodowa akcja sadzenia drzew od roku 2010 obchodzona jest również w Polsce. Od tego czasu, każdego 10 października sadzimy nowe roślinki oraz przeprowadzamy stosowne działania z zakresu edukacji ekologicznej. Właśnie posadziliśmy morwy i czereśnie. W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym. Zobaczymy co przyniesie wiosna.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka

30 września 2019 r.


Cała galeria


Kartka do Powstańca

wrzesień 2019 r.

...

Próbna ewakuacja

18 września 2019 r.


W trosce o bezpieczeństwo pracowników, uczniów i mienia, raz do roku przeprowadzamy próbną ewakuację. Wcześniej na wspólnym spotkaniu społeczności szkolnej omawiane są procedury postępowania w przypadku ogłoszenia alarmu. Ćwiczenia praktyczne pozwalają nam ocenić rzeczywiste opanowanie zagadnienia oraz wprowadzić udoskonalenia.

J.Zmysłowski

Cała galeria


Prawa i obowiązki ucznia
oraz konkurs Wkręć się

11 września 2019 r.

Coroczny cykl spotkań szkolnych otworzył pan Jacek, zastępca dyrektora do spraw edukacji, omawiając zagadnienie praw i obowiązków ucznia. W prezentacji tematu uczestniczyli Jula, Paulina, Wiktoria i Jakub. Wszyscy uczniowie słuchali w skupieniu. W konkursie podsumowującym przekazane wiadomości brali udział: Kacper, Weronika i Kacperek. Był to wspaniały sposób na utrwalenie przekazanych informacji. Uczestnicy spotkania otrzymali ciekawe upominki, a słuchacze dużą porcję wartościowej wiedzy. Podczas apelu pani Ania - psycholog szkolna zainaugurowała konkurs zbierania plastikowych nakrętek "Wkręć się" - pomagamy z nakrętkami, który przyczyni się do nauki dbałości uczniów o środowisko, a także promowania idei wolontariatu. Zebrane nakrętki zostaną przekazane Fundacji wspierającej potrzebujące dzieci.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
Uroczysta inauguracja
roku szkolnego 2019/2010

2 września 2019 r.


Po słonecznych, ciepłych i bardzo udanych wakacjach przyszedł czas na szkołę, równie przyjemną, radosną i lubianą. Obok koleżanek i kolegów, których znamy, dołączyli uczniowie nowi, z pewnością bardzo sympatyczni. W trakcie oficjalnej inauguracji roku szkolnego 2019/2020, której przewodniczyła Pani Dyrektor Anna Norejko, a prowadzili z-ca dyr. Jacek Zmysłowski i Pani Anna Cygańska-Zapadka, upamiętniliśmy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, poznaliśmy główne kierunki polityki oświatowej na bieżący rok, a także zapoznaliśmy się z aktualnymi zagadnieniami dotyczącymi organizacji pracy szkoły. Po części oficjalnej wraz z naszymi wychowawcami udaliśmy się do klas i wspólnie cieszyliśmy się z ponownego spotkania.

J. Zmysłowski

Cała galeria
Rok szkolny 2018/2019

Wakacje 2019 r.

Uoczyste zakończenie
roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r.

Bardzo lubimy szkołę, ale wakacje są wyjątkowe, są wspaniałe, są cudowne, dlatego nasza radość była podwójna. Z jednej strony za chwilę otrzymamy świadectwa, z drugiej - letnie ferie już czekają. Jeszcze tylko słowa uznania od nauczycieli, gratulacje od wychowawców, cenne wskazówki od pana dyrektora oraz życzenia od pani dyrektor i przez prawie dwa i pół miesiąca będziemy kąpać się, grać w piłkę, jeździć rowerem i spać (prawie) do południa. Były też podziękowania od uczniów doceniających zaangażowanie nauczycieli w ich wyjątkową działalność. Uśmiechy szczęścia przeplatały się ze łzami radości. I nagle usłyszeliśmy go - ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Wakacje czas zacząć!

J. Zmysłowski

Galeria zdjęć
Finał projektu DPD

18 czerwca 2019 r.

Wycieczka do Niemiec

6-12 czerwca 2019 r.

Już po raz drugi odwiedziliśmy partnerskie miasto Olsztyna - Osnabrűck. Uczniowie szkoły w ramach nagrody za właściwą postawę w trakcie roku szkolnego, wyjechali na 7 - dniową wycieczkę do Niemiec. Poznawaliśmy historię regionu, kulturę naszych zachodnich sąsiadów, ćwiczyliśmy umiejętności z języka niemieckiego w praktyce, nawiązywaliśmy nowe znajomości, przy okazji prezentując nas z jak najlepszej strony. W tym samym czasie nasi rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olsztynie, brali udział w międzynarodowym turnieju w piłkę nożną młodzieży do lat 15. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Warto było się starać. Być może w przyszłości znów spotka nas tak wspaniała nagroda.

J. Zmysłowski

Galeria zdjęć
Biwak w Nowej Kaletce

3-4 czerwca 2019 r.


Biwak w Nowej Kaletce to już wieloletnia tradycja. Tu do pełni szczęścia, oprócz uśmiechniętej młodzieży potrzeba jeszcze ładnej pogody. W tym roku niczego nie brakowało. Radośni uczniowie, gorące słońce i krystalicznie czysta woda - wszystko to uczyniło, że dwa dni nad Gimem były cudowne. Wspólne ognisko, gry i zabawy terenowe, nauka udzielania pomocy tonącemu, a przede wszystkim "Chrzest" uczniów, którzy po raz pierwszy przyjechali na biwak, dostarczyły wyjątkowych wrażeń, które długo będziemy pamiętać. "Kłobuku" rezerwuj pogodę na przyszły rok.

J. Zmysłowski

Cała galeria


Szkolny Dzień Sportu

31 maja 2019 r.

Dzień Sportu to wyjątkowa uroczystość. Łączymy ją z Dniem Dziecka co potęguje rangę wydarzenia, a jednocześnie wzbogaca o liczne atrakcje. Biegi, rzuty, skoki, czego tu nie było, a wszystko przy sprzyjającej pogodzie. Organizatorzy zapewnili dodatkowe przyjemności m. in. lody, napoje, kiełbaski z grilla, przy rytmach ciekawej muzyki i w miłej atmosferze. Po całodniowych, interesujących zmaganiach , nieco zmęczeni, ale radośni udaliśmy się na smakowity posiłek oraz zasłużony odpoczynek. Ten wspaniały dzień długo będziemy pamiętać.

J. Zmysłowski

Galeria zdjęć
II Turniej Tenisa Stołowego
Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych
Województwa Warmińsko-Mazurskiego

25 maja 2019 r.


Po raz drugi zorganizowaliśmy Turniej Tenisa Stołowego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nieocenioną pomoc otrzymaliśmy od wolontariuszy z Akademii Trzeciego Wieku działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie oraz Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Salę sportową użyczyło nam VI Liceum Ogólnokształcące. Sprawami organizacyjnymi, w tym sędziowaniem, zajęli się pracownicy Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Rozgrywki przeprowadzone były w czterech kategoriach. Działo się naprawdę wiele. Były tańce, konkursy, poczęstunek oraz wyjątkowe nagrody zarówno dla zwycięzców turnieju, jak i wszystkich uczestników. Na szczególne wyróżnienie wśród zawodników z OCPD zasługują: Klaudia, Fabian i Weronika, którzy zajęli czołowe miejsca na podium. Za udział w zawodach, miłą atmosferę oraz sportową rywalizację gorąco dziękujemy. Być może za rok spotkamy się ponownie.

J.Zmysłowski

Cała galeria
Jak udzielać pierwszej pomocy

23 maja 2019 r.


W ramach corocznego programu "Bezpieczny Olsztyn" na zlecenie Gminy Olsztyn, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Oddział PCK, przeprowadził jednogodzinne szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia te były niezwykle cenne, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, a szczególnie w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Już teraz każdy z nas zna procedury postępowania obowiązujące w ramach pierwszej pomocy przedmedycznej. Miejmy nadzieję, że zdobytej dziś wiedzy nie będziemy musieli nigdy wykorzystywać, ale w przypadku nagłego nieszczęśliwego zdarzenia, jesteśmy przygotowani na podjęcie właściwych kroków.

J.Zmysłowski

Cała galeria


Noc muzeów

18 maja 2019 r.


W Zespole Szkół Gastronomicznych

16 maja 2019 r.

Wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego

15 maja 2019 r.

W środę 15 maja uczniowie klasy IV i V wybrali się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego, by zwiedzić Zamek Biskupów Warmińskich. Dzieci rozwiązywały zagadki i szukały skarbu, przebierały się w dawne stroje, a także, dzięki uprzejmości Pani przewodnik, poznały historię zamku. Nasz wyjazd okazał się fantastyczną przygodą, która rozbudziła w uczniach wyobraźnię, zacieśniła relacje w grupie oraz pozwoliła spędzić aktywnie i ciekawie czas.

A. Dębska

Galeria zdjęć
Wycieczka do Torunia

10 maja 2019 r.

Majowe święta

30 kwietnia 2019 r.

30 kwietnia został przeprowadzony w naszej szkole apel upamiętniający trzy święta majowe: Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja.
Najważniejsze informacje zostały przedstawione przez uczennice młodszych klas szkoły podstawowej.

A. Dębska

Galeria zdjęć
Czy dobrze znam swoje ciało?
Konkurs

24 kwietnia 2019 r.


W środę 24 kwietnia uczniowie klasy 8 w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie wzięli udział w konkursie dotyczącym znajomości ludzkiego ciała. Celem konkursu było: - popularyzowanie wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka - edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodych ludzi - uwrażliwianie uczniów na zagrożenia wynikające z niewłaściwego trybu życia - wprowadzenie uczniów w atmosferę zdrowej rywalizacji. Głównym zadaniem było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. Niektóre pytania stanowiły dla uczniów nie lada wyzwanie, jednak dobry humor towarzyszył wszystkim do samego końca.

A. Dębska
A. Mackiewicz

Cała galeria


Egzaminy ósmoklasistów

15-17 kwietnia 2019 r.

Egzamin ósmoklasistów to całkowita nowość , co związane jest z reformą edukacji. Do sprawdzenia wiedzy uczniów z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego przygotowania trwały już od długiego czasu. " Arkusz", "zeszyt zadań", "karta odpowiedzi" to tylko nieliczne nowe pojęcia, które trzeba było opanować. 15 kwietnia, czyli następnego, roboczego dnia po gimnazjalistach, "wystartowali" uczniowie klas VIII. Wszyscy "dobiegli" do mety, czyli przystąpili i ukończyli egzamin. W czerwcu dowiemy się jakie rezultaty osiągnęli, jednak po cichu liczymy, że będą to nowe rekordy.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
Egzaminy gimnazjalne 2019 r.

10-12 kwietnia 2019 r.


Już po raz ostatni uczniowie gimnazjum przystąpili do egzaminów. To historyczny moment. Są bowiem ostatnim rocznikiem wygaszanych w całej Polsce gimnazjów. O dojrzałości naszych uczniów świadczy m.in. fakt, iż wszyscy podeszli bardzo poważnie do tego wyjątkowego, kończącego kolejny etap edukacyjny wydarzenia. Każdego dnia była 100%-owa obecność, a wielokrotnie omówione i przećwiczone procedury egzaminu, pozwoliły na skupieniu się tego dnia tylko i wyłącznie na rozwiązywaniu zadań. Wyniki w połowie czerwca. Czekamy niecierpliwie.

J.Zmysłowski

Cała galeria


Spotkanie z DUMBO

10 kwietnia 2019 r.

W środę 10 kwietnia klasa IV i V wybrała się na pokaz najnowszego filmu Tima Burtona pt. "DUMBO". Film, który jest opowieścią o wielkiej przyjaźni i wierze we własne siły bardzo uczniom się spodobał. Bije z niego ciepło i serdeczność, dlatego jest absolutnie dla wszystkich.
"DUMBO" to swego rodzaju recepta na samotność, smutek i żal. Oglądając nowe dzieło Burtona patrzymy na świat pełni nadziei, że otaczająca nas rzeczywistość może być tylko lepsza.

A. Dębska

Galeria zdjęć
Bowling

4 kwietnia 2019 r.


W ramach zajęć wychowania fizycznego, uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w najpopularniejszej odmianie gry w kręgle o nazwie bowling. Postępy czynili błyskawicznie. Już po kilku spotkaniach szkolny turniej osiągnął poziom (prawie) mistrzowski. "Pin", "strike", "spare", to nowe wyrazy, których znaczenie jest już teraz wszystkim nam dobrze znane. W przyszłości z pewnością nie raz zawitamy do kręgielni, by aktywnie, w przyjemnej atmosferze spędzać wolny czas.

J.Zmysłowski

Cała galeria


Turniej żonglerek

21 marca 2019 r.


Powitanie wiosny

21 marca 2019 r.


Jak zwykle 21 marca powitaliśmy wiosnę. Zastępca dyrektora, pan Jacek przypomniał wszystkim różnicę między wiosną kalendarzową, a astronomiczną oraz przedstawił program zajęć szkolnych tego wyjątkowego dnia. Był konkurs na najwspanialszą Marzannę, przygotowany przez panią Asię, występy kółka teatralnego prowadzonego przez panią Nadzię, wiosenne łamigłówki pod kierunkiem pani Ani oraz turniej żonglerek zrealizowany przez p. Jacka. Na koniec dnia pożegnaliśmy się z zimą, paląc Marzannę i mając nadzieję na nadejście ciepłych dni.

J.Zmysłowski

Cała galeria


Pożegnanie Klaudii

21 marca 2019 r.

"Bywają w życiu chwile,
które w pamięci zostają
i choć czas szybko mija,
one nie przemijają.
Są też osoby,
które raz poznane,
bywają w życiu niezapomniane".


Taką osobą jest dla nas Klaudia!

A.Dębska

Galeria zdjęć
Jak zdrowo się odżywiać?
Apel

13 marca 2019 r.


...
Cała galeria


Szkolny konkurs
Kalejdoskop emocji

6 marca 2019 r.

6 marca uczniowie młodszych klas naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt.: Kalejdoskop emocji
Głównym celem imprezy była nauka rozpoznawania emocji i właściwych relacji interpersonalnych. Podczas wyśmienitej zabawy uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, koncentrację uwagi i umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego.

A.Dębska
B.Kibitlewska

Galeria zdjęć
1 marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 r.


...
Cała galeria


Rzeźby ze śniegu

4 lutego 2019 r.


Zimowisko w Guzowym Piecu

styczeń 2019 r.


...
Cała galeria


Spotkanie z pracownikiem
służby więziennej

11 stycznia 2019 r.

"Już po raz drugi w Olsztyńskim Centrum Pomocy Dziecku miał miejsce pokaz filmów o tematyce więziennej. Prezentacja zorganizowana została w ramach kampanii społecznej "Więzienny przykład", którą od sześciu lat prowadzi Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Olsztynie. Głównym celem spotkania było przeciwdziałanie złym wyborom życiowym młodych ludzi, które czasami prowadzą do łamania prawa oraz zagrożone są pobytem w więzieniu. Projekt ma za zadanie promowanie pozytywnych zachowań społecznych, mających wpływ na przyszłość każdego z nas."
Tekst źródłowy - www.facebook.com/Olsztyńska-Służba-Więzienna

J. Zmysłowski


Jasełka
List do Mikołaja

22 grudnia 2018 r.


To już szósty raz, gdy dzieci z OCPD piszą listy do Świętego Mikołaja, a On osobiście przybywa i wręcza wszystkim wymarzone prezenty. Mimo przekonania, że Mikołaj jak co roku pojawi się na naszym wspólnym spotkaniu i ze szczerym uśmiechem obdaruje każdego wspaniałymi podarunkami, do ostatniej chwili niepokoimy się, czy na pewno stanie w drzwiach i głośno zawoła Hoohooohooo! Był, bawił się, rozdawał prezenty! Wspólnie obejrzeliśmy piękne jasełka, podziękowaliśmy pomocnikom Świętego Mikołaja i pożegnaliśmy się, mając nadzieję, że za rok znów nas zaszczyci swoją obecnością. Szczęśliwego Nowego Roku!

J. Zmysłowski

Cała galeria


Wigilia w OCPD

20 grudnia 2018 r.

Dnia 20 grudnia 2018r w naszej placówce odbyła się uroczysta wspólna Wigilia dla dzieci, pracowników i zaproszonych gości. Na stołach znajdowały się pyszne potrawy wigilijne: pierogi, barszcz z uszkami, ryby, sałatka, słodycze, podane na nowej zastawie stołowej. W miłej atmosferze śpiewaliśmy kolędy, które usłyszał Św. Mikołaj. Przybył do nas w towarzystwie Śnieżynki. Wszystkie dzieci napisały listy do Mikołaja. Nie kryły radości z otrzymanych prezentów. Oprócz wymarzonych upominków, każdy wychowanek otrzymał kosmetyki, ręcznik z wyhaftowanym imieniem, osobistą pościel i torbę słodyczy. Pomocnikami Św. Mikołaja były Panie Ewa Reut i Magdalena Szot, które zaangażowały wiele osób do akcji sponsorskiej na rzecz naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy!!!
Przed świętami wszyscy wychowankowie otrzymali piękne szaliki i czapki zrobione na drutach lub uszyte przez Panie z Wójtowa w ramach projektu "Fabryka szalika".
Dziękujemy!!!

A.Norejko


Czym jest złość, agresja, przemoc?
Apel

19 grudnia 2018 r.


W dniu 19.12.2018r. odbył się apel, którego celem było zapoznanie uczniów z pojęciami przemocy, agresji i złości. Uczniowie usłyszeli jakie są rodzaje przemocy, jak zachowuje się ofiara i dowiedzieli się jak odróżnić przemoc od złości lub agresji. Zdobywanie nowej wiedzy zakończono małym konkursem.

A. Mackiewicz

Cała galeria


Szkolny turniej
tenisa stołowego

grudzień 2018 r.

Turniej tenisa stołowego jak zwykle zgromadził największą liczbę uczestników spośród wszystkich konkurencji sportowych, organizowanych w trakcie roku szkolnego. Miłą niespodzianką rozgrywek był udział zawodniczki Ani, która w klasyfikacji końcowej zajęła wraz z Łukaszem miejsce medalowe. " Puchar Dyrektora Szkoły", niezapomnianą pamiątkę z turnieju, zdobył uzyskując maksymalną ilość punktów - uczeń Fabian.

J.Zmysłowski


Ptasia stołówka

grudzień 2018 r.


W odpowiedzi na akcję "Ptasia stołówka", zorganizowaną przez niedawno otwarty w Olsztynie gigamarket, uczniowie szkoły pod kierunkiem pani Ani i pani Basi, z wielkim zaangażowaniem przystąpili do odpowiedniego przygotowania karmników. W trakcie zajęć szkolnych dzieci wspólnie zdobiły "domki" i według własnego pomysłu aranżowały "ptasią stołówkę". Udział w akcji, oprócz plastycznej kreatywności, miał za zadanie zaszczepić w uczniach chęć pomocy zwierzętom w zimowym, często bardzo trudnym dla nich do przetrwania okresie.

J.Zmysłowski

Cała galeria
Świąteczny konkurs multimedialny

12 grudnia 2018 r.


W środę 12 grudnia odbył się świąteczny multimedialny konkurs czytelniczy dla klasy IV, V i VI. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Dużą radość sprawiła forma konkursu - dzieci odpowiadały na pytania z wykorzystaniem aplikacji komputerowej Plickers oraz Quizzizz.

A.Dębska, B. Kibitlewska

Cała galeria


Świąteczne pierniczki

11 grudnia 2018 r.


Świąteczne ozdoby

11 grudnia 2018 r.


Przepełnieni aurą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 4 i 5 postanowili udekorować korytarz szkolny własnoręcznie zrobionym łańcuchem. Dzieciaki z zaangażowaniem tworzyły go, by następnie powiesić swoje dzieło ku uciesze innych osób. Tworzenie świątecznych ozdób to zawsze wielka frajda dla najmłodszych. Niech ten przedświąteczny czas upłynie wszystkim w miłej, radosnej atmosferze.

A.Dębska

Cała galeria


Mikołajkowy zawrót głowy

6 grudnia 2018 r.

Klasa IV i V postanowiła uczcić MIKOŁAJKI, dlatego też uczniowie zorganizowali słodki poczęstunek. Ten przedświąteczny czas celebrowaliśmy w miłej atmosferze. Dzieci otrzymały drobne upominki.

A.Dębska


Uroczystości z okazji
100 rocznicy
odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 2018 r.


...
Cała galeria


III Międzyszkolny
Konkurs Poezji Romskiej

25 października 2018 r.

"Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka".

Krzysztof R. Jaśkiewicz


24 października odbyła się organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Olsztynie III edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Romskiej pt. "Pieśni ukryte w cygańskiej duszy…". Nasze uczennice, Kinga i Natalia znalazły się w gronie osób wyróżnionych za swoje interpretacje wierszy poetki Papuszy. Dziewczęta otrzymały dyplomy i drobne upominki.

A.Dębska


100 dębów pamięci
bohaterów niepodległej

22 października 2018 r.


W wyniku udziału w projekcie dla szkół i placówek "100 DĘBÓW PAMIĘCI BOHATERÓW NIEPODLEGŁEJ", nasza szkoła została wyróżniona jednym ze stu "Dębów pamięci". Współtwórcy projektu to: Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Patronat honorowy nad projektem objął Wojewoda Warmińsko - Mazurski Artur Chojecki. Dąb, który otrzymaliśmy, upamiętnia osobę Stefana Mayer, jednej ze stu postaci wybitnie zasłużonych dla sprawy odzyskania oraz utrwalenia niepodległości. Pamiętać jednak należy, iż tych, którzy walczyli o Polskę, bronili jej granic i honoru, były miliony.

J.Zmysłowski

Cała galeria


Szkolny turniej w warcaby
Dobry ruch

październik 2018 r.

... Gra w warcaby, dzięki możliwości szybkiego rozegrania meczu, rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, nauki podejmowania trafnych decyzji, a także ponoszenia konsekwencji własnych błędów, jest bardzo lubiana przez uczniów szkoły. Gramy w czasie wolnym, na lekcjach w-f, w trakcie przerw międzylekcyjnych, a w październiku każdego roku, możemy skonfrontować nasze umiejętności z wszystkimi chętnymi. Warcaby, to typowy przykład nauki przez zabawę, co bardzo lubimy.

J.Zmysłowski


Święto Komisji Edukacji Narodowej

11 października 2018 r.


...
Cała galeria
Wybory do samorządu uczniowskiego


wrzesień 2018 r.


Wyjście na wystawę
"2018 - Rokiem Ireny Sendlerowej"

2 października 2018 r.


Dnia 2 października klasa IV i V wybrała się do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej, by zobaczyć wystawę poświęconą Irenie Sendlerowej. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć archiwalne zdjęcia z życia Pani Ireny, jej działalności na rzecz dzieci żydowskich podczas II wojny światowej po jej zakończeniu. Pani Irena Sendlerowa powiedziała "Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek - nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem". Te słowa szczególnie utkwiły naszym uczniom w pamięci .

A.Dębska, M.Bernat

Cała galeria
Dzień Seniora


1 października 2018 r.

1 października gościliśmy w naszej placówce Seniorki Koła Wolontariatu Akademii Trzeciego Wieku z okazji "Dnia osób starszych". Uroczyste spotkanie przy słodkościach i kawie rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Norejko, która złożyła życzenia szanownym gościom i podziękowała za wieloletnią współpracę z nami. Pani Monika Marcinkiewicz i Pani Katarzyna Bojdo zorganizowały konkursy z udziałem dzieci i Seniorów. Zadbały o dobrą atmosferę i zabawę. Dzieci wręczyły Paniom upominki o tematyce jesiennej.

Dzień Chłopaka

30 września 2018 r.


...
Cała galeria
Pocztówka do Powstańca


wrzesień 2018 r.


Próbna ewakuacja

24 września 2018 r.


W ciągu pierwszych trzydziestu dni od rozpoczęcia roku szkolnego w Olsztyńskim Centrum Pomocy Dziecku przeprowadzamy próbną ewakuację. Cieszy nas fakt, iż potrafimy już postępować w przypadku ogłoszenia alarmu. Znamy stosowne procedury, które obowiązują wszystkich wychowanków i pracowników placówki. Co robić po ogłoszeniu alarmu, w które miejsce się udać, co czynić po jego odwołaniu? Mimo, iż wszystkie etapy ewakuacji są przez nas dobrze opanowane, to mamy nadzieję, iż nigdy nie będzie potrzeby by zastosować je w sytuacji prawdziwego zagrożenia.

J.Zmysłowski

Cała galeria
Zasady dobrego wychowania


wrzesień 2018 r. - czerwec 2019 r.

Podczas wspólnych spotkań szkolnych, z-ca dyr. pan Jacek, zapoznaje nas z zasadami savoir-vivre, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy "znajomość życia", a powszechnie: ogłada, dobre maniery, znajomość obowiązujących w danej grupie reguł grzecznościowych. Mamy świadomość, iż wiedza dotycząca savoir-vivre jest jednym z wyznaczników kultury osobistej, a właśnie jako osoby kulturalne chcemy być postrzegani. Słuchamy więc uważnie i staramy się zdobyte na zajęciach wiadomości i umiejętności stosować na co dzień.

J.Zmysłowski


Prawa i obowiązki ucznia
Apel

12 września 2018 r.


Jak zwykle na początku roku szkolnego zapoznaliśmy się z prawami i obowiązkami ucznia. Zagadnienia te zostały omówione przez nasze koleżanki i kolegów. Prowadzący spotkanie zastępca dyrektora OCPD do spraw edukacji poszerzył prezentację o cenne wiadomości. Podkreślił korzyści płynące ze znajomości swoich praw, zawartych zarówno w dokumentach szkolnych, takich jak np. statut oraz innych, o większym zasięgu oddziaływania, jak np. Konwencja o Prawach Dziecka, Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, czy Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Na zakończenie przeprowadzony został konkurs, podczas którego utrwaliliśmy sobie przekazaną wiedzę.

J.Zmysłowski

Cała galeria
Uroczysta inauguracja
roku szkolnego 2018/2019


03 września 2018 r.

Po wyjątkowo długich i bardzo pogodnych wakacjach, znów spotkaliśmy się razem. Z radością i uśmiechem powitały nas osoby na stałe związane ze szkołą: dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Podczas wspólnego spotkania dowiedzieliśmy się o wielu ważnych sprawach, dotyczących bezpośrednio naszej placówki oraz całego szkolnictwa. Wszyscy dostaniemy darmowe podręczniki, rodzice otrzymali wsparcie finansowe w ramach programu "Dobry Start", gimnazjaliści po raz ostatni uczą się z nami, ósmoklasiści w kwietniu przystąpią do egzaminu, szeroko propagowany będzie wolontariat, a w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, odbędzie się wiele uroczystości, projektów i akcji, w których będziemy uczestniczyć. To tylko część z licznych, interesujących planów, przedstawionych nam na uroczystej inauguracji. Rok szkolny 2018/2019 zapowiada bardzo ciekawie. Od jutra zaczynamy!

J.Zmysłowski


Rok szkolny 2017/2018

Wakacje 2018 r.

lipiec-sierpień 2018 r.


...
Cała galeria
Zakończenie roku szkolnego
2017/2018


22 czerwca 2018 r.

Jak ten czas szybko mknie! Dopiero się witaliśmy, wyznaczaliśmy nowe cele, poznawaliśmy założenia reformy oświaty i już znów są wakacje. Wiele się w tym roku działo. Jak zwykle były to chwile miłe, przyjemne i niezwykle wartościowe, zarówno pod względem zdobytej nowej wiedzy, jak i umiejętności oraz doświadczenia. W pamięci utkwiło nam wiele zdarzeń, imprez, uroczystości. Zawarliśmy nowe znajomości. Będziemy wspominać spotkanie z Mikołajem, wycieczkę do Gdańska, turniej tenisa stołowego i wiele innych naszych wspólnych akcji. Dziś zaczynamy wakacje, a za dwa miesiące ...znów się będzie działo!

J.Zmysłowski


Biwak w Nowej Kaletce

11-12 czerwca 2018 r.


...
Cała galeria
I Turniej Tenisa Stołowego
Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych
województwa warmińsko-mazurskiego
o Puchar im. Bogdana Prewysz-Kwinto

9 czerwca 2018 r.

Tenis stołowy jest dyscypliną sportową bardzo lubianą przez dzieci i młodzież. Obserwując olbrzymie zainteresowanie tą konkurencją wychowanków z Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku, zrodził się pomysł, by zorganizować zawody dla większej grupy pasjonatów tej gry. Szybko przeszliśmy do działania. I tak już w sobotę 9 czerwca 2018 r. odbył się I Turniej Tenisa Stołowego Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych Województwa Warmińsko - Mazurskiego o Puchar im. Bogdana Prewysz-Kwinto, długoletniego dyrektora Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olsztynie, człowieka związanego również ze sportem, zarówno bezpośrednio jako byłego zawodnika lekkiej atletyki, a także wieloletniego działacza sportowego. Organizacja imprezy była możliwa dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu zaprzyjaźnionej z OCPD szerokiej rzeszy seniorów z Akademii Trzeciego Wieku, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Turniej tenisa stołowego wpisany został przez nich do programu " Tu mieszkam, tu zmieniam" w ramach grantu Fundacji Banku Zachodniego WBK, uzyskując w efekcie akceptację organizatorów. Tematem przewodnim jest hasło "Aktywność sportowa łączy pokolenia".

Cele główne projektu dotyczą następujących zagadnień:
 1. budowanie poprzez aktywizację sportową wspólnoty międzypokoleniowej dzieci i młodzieży z seniorami;
 2. promowanie zdrowego stylu życia;
 3. czerpanie z doświadczeń osób starszych;
 4. uczenie szacunku do seniorów;
 5. aktywizacja poprzez sport współpracy pomiędzy placówkami opiekuńczo-wychowawczymi;
 6. uświadomienie seniorom przydatności społecznej, poprzez spełnianie się w działalności na rzecz innych.
Do udziału w Turnieju zgłosiło się 7 placówek z województwa warmińsko-mazurskiego. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta. Rozgrywki przeprowadziliśmy w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr VI w Olsztynie, znajdującego się w sąsiedztwie Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku, przy ulicy 5 Wileńskiej Brygady AK. W organizację imprezy aktywnie włączyli się również pracownicy OCPD, w tym nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 16, wychowawcy Domu dla Dzieci "W Parku" oraz Pogotowia Opiekuńczego.
W programie przewidziane zostały m.in.: pokaz ZUMBY, który zagrzewał zawodników do gry, a także wystąpienia gości honorowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy wspaniałe puchary. Mamy nadzieję, iż I Turniej Tenisa Stołowego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego o Puchar im. Bogdana Prewysz-Kwinto w przyszłości wpisze się na stałe do Kalendarza imprez sportowych placówek opiekuńczo-wychowawczych województwa warmińsko-mazurskiego, przyczyniając się do rozwoju aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, ze wszelkimi jej pozytywnymi aspektami.

J.Zmysłowski


Galeria zdjęć
Prezentacja projektów
edukacyjnych klasy 3G

05 czerwca 2018 r.


...
Cała galeria
Dzień Sportu

27 maja 2018


Dni Rodziny

24 maja 2018 r.


...
Cała galeria
Wycieczka do Gdańska

16 maja 2018

Tegoroczna wycieczka szkolna była wyjątkowo udana. Wybraliśmy się wspólnie do Gdańska i jego okolic. Zwiedzaliśmy Muzeum II Wojny Światowej, Stare Miasto w Gdańsku, Muzeum w Stutowi e. Ta żywa lekcja historii zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Ostatnim punktem programu był wyjazd nad Morze Bałtyckie. Niektórzy widzieli je po raz pierwszy. Najodważniejsi zażyli kąpieli w słonej, falującej wodzie. Uroku całej imprezie dodała słoneczna pogoda. Było wspaniale. "Piękna nasza Polska cała..." jak pisał Wincenty Pol.
Galeria zdjęćJ.Zmysłowski


Wycieczka do Torunia

14 maja 2018 r.


14 maja klasy IV i V wybrały się na wycieczkę do rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika
Uczniowie mogli poczuć klimat Toruńskiej Starówki, a także poznali historię powstawania słynnych toruńskich wypieków.
Dzięki uprzejmości Muzeum Toruńskiego Piernika dzieci zapoznały się ze słynną recepturą na te pyszne przysmaki oraz uczestniczyły w warsztatach w wypiekaniu toruńskich pierników.

A.Dębska

Cała galeria
Turniej wiedzy
o Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia 2018


Szkolny turniej rzutów do kosza
"Snajper 2018"

24 kwietnia 2018 r.


Mimo upływu czasu, mimo wzmożonej rywalizacji, mimo silnej konkurencji już po raz trzeci z rzędu mistrzostwo szkoły w rzutach do kosza zdobył Fabian. W takiej sytuacji nie możemy mówić o przypadku, szczęściu, fuksie. To talent poparty systematycznym, wytrwałym, codziennym treningiem. Kto wygra za rok?

J. Zmysłowski

Cała galeria
Egzaminy gimnazjalne 2018

18-20 kwietnia 2018

18, 19 i 20 dzień kwietnia upłynął pod kątem egzaminów. Wszyscy uczniowie klasy III, wyposażeni w niezbędną wiedzę i umiejętności, punktualnie stawiali się w szkole, by przystąpić do sprawdzenia efektów uczenia. Po zakończeniu trzydniowego "maratonu" zgodnie twierdzili, że zadania w arkuszach nie były trudne. Kto uczył się systematycznie, bez trudu sobie poradził. Teraz oczekiwanie na wyniki, które podane zostaną 15 czerwca.

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Statuetka "Ludzie dobrej woli"
dla Seniorów z Akademii Trzeciego Wieku

11 kwietnia 2018 r.


11 kwietnia 2018 roku w olsztyńskim zamku Seniorzy z Akademii Trzeciego Weku otrzymali statuetkę "Ludzie dobrej woli" za działalność na rzecz naszej placówki. Nagrodę przyznaje co roku Kapituła Wielkiego Serca pod patronatem Prezydenta miasta Olsztyna. Gala wręczenia statuetek pozwoliła podziękować nagrodzonym za ich wielkie serce. Przypomnieć należy, że Koło Wolontariatu ATW rozpoczęło współpracę z nami w styczniu 2015 roku. Zrealizowane zostały trzy duże projekty, na które Akademia pozyskała fundusze. Aktualnie w realizacji jest czwarty projekt pod hasłem "Aktywność sportowa łączy pokolenia". Dla naszej placówki wartością największą okazała się przyjaźń jaka narodziła się pomiędzy Seniorami a naszymi dziećmi i pracownikami.

A. Norejko

Galeria zdjęć


Więcej zdjęć i informacji
Wizyta w Centrum Szkoleń Budowlanych warsztaty w ramach doradztwa zawodowego

6 kwietnia 2018


Zajęcia z doradztwa zawodowego
w klasie IV-V

5 kwietnia 2018 r.


Dnia 5 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć Panią Joannę Piekarowicz - doradcę zawodowego z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie.
W ramach warsztatów uczniowie poznali swoje zainteresowania i mocne strony, zaprojektowali swoje wizytówki, poznali zasady zachowania w najbliższym otoczeniu oraz trenowali umiejętność pracy w grupie.

A. Dębska

Galeria zdjęć
Międzyszkolny Konkurs w Jonkowie
O Warmio moja miła…

28 marca 2018


Turniej żonglerek

21 marca 2018 r.


Żonglowanie piłką jest czynnością bardzo przydatną podczas gry "w nogę", jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Mistrzowie mogą robić to godzinami, w różnych pozycjach np. siedząc czy stojąc, zarówno w miejscu bądź w ruchu. Nasi uczniowie w tej konkurencji również osiągają wspaniałe wyniki, choć do najlepszych jeszcze troszkę im brakuje. Postępy jednak są bardzo widoczne.

J. Zmysłowski

Galeria zdjęć
Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2018

Pierwszy dzień wiosny nierozerwalnie kojarzy się nam z Marzanną, słowiańską boginią symbolizującą zimę. Kukłę Marzanny najczęściej wykonaną ze słomy, owiniętą płótnem oraz zdobioną wstążkami i koralami, zgodnie z tradycją niszczono by usunąć efekty przez nią spowodowane, a także przywołać wiosnę. Tak też i my, znużeni brakiem słońca i chłodem zrobiliśmy, wierząc że z każdym dniem będzie pogodniej i cieplej.

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Pierwsza pomoc przedmedyczna

21 marca 2018 r.


...
Galeria zdjęć
Dzień żołnierzy wyklętych

1 marca 2018


Turniej darta

luty 2018 r.


Dobre oko, celna ręka i precyzja rzutu, to podstawa sukcesu w bardzo lubianej przez uczniów grze w Darta. W tej dyscyplinie wszyscy chętni do wspólnej rywalizacji, biorą udział razem. Nie dzielimy się więc według żadnych kategorii. Wiek, płeć, wzrost czy waga nie mają tu znaczenia. Liczą się tylko umiejętności i...trooochę szczęścia. Dla wszystkich uczestników najcenniejszą nagrodą była jak zwykle wspólna zabawa, chociaż coś słodkiego też się znalazło.

J. Zmysłowski

Galeria zdjęć
Drugie spotkanie
z językiem migowym

21 lutego 2018

21 lutego 2018 Uczniowie klas czwartej i piątej po raz kolejny wybrali się do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej by pogłębić swoją znajomość języka migowego. Tym razem poznawali alfabet i układali z niego wyrazy. Spotkanie było bardzo miłe i interesujące.

A.Dębska


Galeria zdjęć
Zimowisko w Guzowym Piecu

Styczeń - luty 2018 r.


...
Galeria zdjęć
Turniej tenisa stołowego

Styczeń 2018

Grudzień i styczeń to pod względem sportowym w naszej szkole miesiące typowo tenisowe. Rozgrywane są dwa turnieje. Jeden w grze parami, drugi natomiast singlowy, którego zwycięzca otrzymuje puchar ufundowany przez dyrektora szkoły. W zawodach bierze udział bardzo liczna grupa uczniów, stąd i emocje chwilami sięgają zenitu. Jest w nich wszystko. Systematyczna , wytrwała praca, sportowa rywalizacja, czasami smutek, ale najczęściej ogromna radość. W tym roku, po bardzo wyrównanej " walce" puchar przekazany został na ręce Dominika.

J. Zmysłowski

Galeria zdjęć
Serce dla bezdomniaków

Grudzień 2017 r.


Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że mają dobre serca i jak mało kto rozumieją potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół. Chcąc pomóc psom i kotom z olsztyńskiego schroniska i tym samym przywrócić im wiarę w człowieka, odwiedzaliśmy naszych milusińskich w weekendy. Wyprowadzaliśmy psiaki na spacery, które nie tylko zwierzakom ale i nam przynosiły wiele radości. Świetną imprezą promującą schronisko i adopcję czworonogów tam mieszkających był "Bieg na 6 łap",w którym oczywiście również braliśmy udział.Dzięki pomocy św. Mikołaja i wielkiemu sercu Ani, Angeli i Kuby mogliśmy oprócz spacerów podarować paczki z karmą dla psów i kotów, co na pewno dodatkowo przysporzy naszym schroniskowym przyjaciołom radośniejszych chwil :) Gorąco Was wszystkich zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy "bezdomniakom" - kto wie, może Wasze serce zacznie bić szybciej na widok Mychy, Rico, Zwrota czy...

A. Cygańska-Zapadka

Galeria zdjęć
List do Świętego Mikołaja

22 grudnia 2017

Już po raz piąty zawitał do nas nasz zaprzyjaźniony Święty Mikołaj. Mimo, iż tak wiele razy przychodził i nigdy nas nie zawiódł, to zawsze do ostatniej chwili, w naszych głowach jest nutka niepewności. Przyjdzie? Czy nie? Przyniesie wymarzone prezenty? Czy nie? Chyba, w mijającym roku wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, bo każdy z Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku dostał upragnioną paczkę. Tej radości nie da się opisać. Podczas całego wieczoru było bardzo miło. Piękne występy dzieci, pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem i smaczna wspólna kolacja, stworzyły wyjątkową atmosferę tego cudownego dnia. Święty Mikołaju oraz Jego Pomocnicy - po raz kolejny bardzo Wam dziękujemy.

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Wigilia
w Olsztyńskim Centrum Pomocy Dziecku

21 grudnia 2017 r.


...
Galeria zdjęć
Wigilia w klasie IV i V

21 grudnia 2017

21 grudnia odbyła się w naszej klasie wigilia. Uczniowie zdecydowali o stronie kulinarnej naszego spotkania, dlatego też świętowaliśmy "na słodko".
Dzieci otrzymały drobne upominki od Mikołaja, słuchały kolęd - bardzo miło upłynął nam czas.
Widzimy się w następnym roku!

A.Dębska


Galeria zdjęć
Jasełka 2017 r.

19 grudnia 2017 r.


...
Galeria zdjęć
Mikołajkowy zawrót głowy

06 grudnia 2017

Z okazji Mikołajek klasy IV i V wybrały się do kina HELIOS na przepiękny film pt. "Pierwsza gwiazdka". Film został wyświetlony w ramach akcji "Kino na temat". Przed seansem uczniowie wzięli udział w krótkim teście z wiedzy o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

A.Dębska


Galeria zdjęć
Akcja "Liść dębu"

Listopad 2017 r.


Gdy spadną już prawie wszystkie liście z drzew, rozpoczynamy akcję "Liść dębu". Wychowawcy oddziałów wraz z uczniami, porządkują teren placówki. W trakcie zajęć omawiane są zasady bezpieczeństwa podczas sprzątania parku. Wdrażane są zasady dbałości o wspólne mienie. Poruszane są także zagadnienia z zakresu ekologii oraz edukacji zdrowotnej. Dzieci uczą się również współpracy w zespole. Akcja ta, to wspaniały przykład nauki przez zabawę.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
Spotkanie z językiem migowym

15 listopada 2017

Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu poświęconym nauce podstaw języka migowego zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie. Mieli okazję zapoznać się i przećwiczyć podstawowe zwroty przydatne w porozumiewaniu się osób niesłyszących.

A.Dębska


Galeria zdjęć
Bieg Niepodległości

10 Listopada 2017 r.


W 99-tą rocznicę odzyskania niepodległości, w szkole Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku, przeprowadzony został coroczny, będący już naszą tradycją bieg. Wszyscy zawodnicy mieli do pokonania wyznaczoną wokół placówki trasę. Nie była ona łatwa, jednak wcześniejsze przygotowania i treningi, pozwoliły na sprawne i bezpieczne przebiegnięcie określonego dystansu. Startowały osobno dziewczynki i oddzielnie chłopcy. Zwycięzcy wyróżnieni zostali pamiątkowymi nagrodami, a wszyscy otrzymali wyjątkowo piękne kotyliony.

J.Zmysłowski

Galeria zdjęć
Apel z okazji Święta Niepodległości

8 listopada 2017


Zjawisko przemocy
w świetle prawa

26 Października 2017 r.


26 października w szkole odbyło się spotkanie przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji panią Małgorzatą Demianiuk. Młodzież zapoznała się z procedurami postępowania policji i konsekwencjami łamania prawa oraz norm społecznych.

B.Schelski

Turniej w warcaby

Październik 2017

Turniej w warcaby jest zawsze bardzo licznie reprezentowany przez uczniów szkoły. Daje on bowiem wyjątkowo równe szanse każdemu uczestnikowi zabawy. W tym roku czołowe miejsca zajęły dzieci z klas młodszych. Radość była ogromna. Podczas wspólnego, szkolnego spotkania laureatom wręczone zostały pamiątkowe nagrody.

J.Zmysłowski


Galeria zdjęć
Próbna ewakuacja

25 Października 2017 r.


Głównym celem próbnej ewakuacji jest wyposażenie pracowników i uczniów w wiadomości i umiejętności związane z ratowaniem zdrowia i mienia w przypadku nagłego, nieprzewidzianego zdarzenia np. pożaru. Po zapoznaniu wszystkich osób OCPD z procedurami postępowania po ogłoszeniu alarmu, przystąpiliśmy do części praktycznej. Każdy element ewakuacji został zrealizowany prawidłowo. Na zakończenie przebieg ewakuacji został podsumowany przez pana Jacka oraz omówione zostały wskazówki na przyszłość.

J.Zmysłowski


Cała galeria

Wycieczka do biblioteki

18 października 2017

Dnia 18 października uczniowie z klasy czwartej i piątej wybrali się na wycieczkę do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie. Podczas wizyty w bibliotece zapoznaliśmy się z pracą bibliotekarza, obejrzeliśmy najstarsze egzemplarze książek, a także poznaliśmy procedury zapisu do biblioteki i wypożyczania książek. Korzystając ze wspaniałej jesiennej pogody odbyliśmy krótki spacer po Olsztyńskiej Starówce, gdzie podziwialiśmy zabytki naszego miasta.

A.Dębska


Galeria zdjęć
Zostań mistrzem ortografii
konkurs szkolny

12 Października 2017


...

Cała galeria

Święto Komisji Edukacji Narodowej

12 października 2017

...

Galeria zdjęć
Pokaz drużyny futbolu amerykańskiego
AZS Olsztyn Lakers

11 Października 2017


Zawodnicy I ligowego zespołu zaprezentowali zasady gry w futbol amerykański oraz jego bezkontaktową odmianę - futbol flagowy.

R. Zapadka


Cała galeria

Na zdrowie
Wystawa interaktywna

5 października 2017

Dnia 5 października uczniowie szkoły podstawowej zwiedzili wystawę pt. "Na zdrowie" zorganizowaną w Parku Naukowio-Technologicznym. Miała ona charakter interaktywny i składała się z modeli i plansz edukacyjnych przedstawiających małe abc zdrowia.
Uczniowie mogli między innymi poznać budowę ciała człowieka oraz podstawowe zasady dbania o zdrowie.

A. Dębska


Galeria zdjęć
Dzień
Osób Starszych

1 października 2017

1 października z okazji Dnia Osób Starszych odwiedziliśmy seniorów z Akademii Trzeciego Wieku. Był drobny poczęstunek, ciasto upieczone przez Naszych wychowanków, miła atmosfera oraz długie rozmowy podczas, których nasi młodzi podopieczni mogli skorzystać z wiedzy i życiowego doświadczenia Naszych przyjaciół.

M. Marcinkiewicz


Galeria zdjęć
Turniej
tenisa ziemnego

26 września 2017


Tegoroczny szkolny turniej tenisa ziemnego przeprowadzony został zgodnie z "Kalendarzem imprez sportowych". Wspaniale wkomponował się w drugą ogólnopolską edycję akcji "Dzieciaki do rakiet", mającą na celu promowanie tenisa wśród dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy zdobyli już więc pierwsze, cenne punkty w naszym wewnętrznym konkursie "Sportowiec roku". W czerwcu okaże się kto z uczniów zdobył to wyjątkowe wyróżnienie.

J.Zmysłowski


Cała galeria

Apel
Kodeks ucznia

25 września 2017

Spotkanie szkolne przybliżające wszystkim uczniom regulamin placówki ma zawsze szczególny charakter. Dowiadujemy się z niego o naszych prawach i obowiązkach, co nam wolno, czego robić nie wypada, a także jakie są konsekwencje wyjątkowych zachowań - zarówno tych dobrych, jak i negatywnych. Spotkanie poprowadził pan Jacek przy olbrzymim zaangażowaniu uczniów. Na zakończenie przeprowadzony został konkurs, który umożliwił nam utrwalenie najważniejszych zagadnień.

J.Zmysłowski


Galeria zdjęć
Święto latawca

23 września 2017


...

Cała galeria

List do Powstańca

wrzesień 2017

...

Galeria zdjęć
Uroczysta inauguracja
roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017


Tym razem nieco później spotkaliśmy się na inauguracji nowego roku. Dniem pierwszego szkolnego spotkania był 4 września. Wypoczęci, uśmiechnięci, pełni zapału do nauki, przywitaliśmy się z nauczycielami, koleżankami i kolegami. Oficjalnie jako pierwsi powitali nas pan dyrektor i pani Ania. Zgodnie z tradycją, uroczystość szkolną rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu. Uczciliśmy też rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zapaliliśmy znicz pod szkolnym Dębem Pamięci. Dowiedzieliśmy się o nowościach w prawie oświatowym i zmianach w szkole. Na zakończenie pan Jacek życzył nam samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie, wraz z wychowawcami udaliśmy się do klas, gdzie omówiliśmy wszystkie sprawy organizacyjne. Z radością rozpoczęliśmy kolejną szkolną przygodę.

J. Zmysłowski


Cała galeria

Rok szkolny 2016/2017

Wakacje w Lesznie

26-29 czerwca 2017

...

Galeria zdjęć
Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017


Zakończenie roku szkolnego to ciekawy moment. Bardzo się cieszymy, że już wakacje. Z drugiej strony trochę nam smutno, że przez 2 miesiące nie będziemy się widzieli. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu. Nauczyciele, pracownicy placówki, rodzice no i my uczniowie, wszyscy uśmiechnięci i odświętnie ubrani, z biciem serca wzięliśmy udział w ostatnim szkolnym spotkaniu. Były podziękowania, gratulacje, wyróżnienia. Były cenne spostrzeżenia, złote myśli, słowa wsparcia. Dyplomy, listy pochwalne no i ...świadectwa. Na koniec, po raz ostatni, zabrzmiał szkolny dzwonek. Jeszcze tylko w salach lekcyjnych pożegnaliśmy się z naszymi wychowawcami i szczęśliwi ruszyliśmy realizować wakacyjne plany.

J. Zmysłowski


Cała galeria

Szkolny turniej wiedzy o Olsztynie

20 czerwca 2017

...

Galeria zdjęć
Warsztaty z pierwszej pomocy

20 czerwca 2017


...

Cała galeria

Spacerkiem po Olsztynie
Prezentacja projeku klasy 3G

19 czerwca 2017

...

Galeria zdjęć
Turniej w Morągu

17-18 czerwca 2017


...

Cała galeria

Pożegnanie Pani Ewy

12 czerwca 2017

...

Galeria zdjęć
Komunia Sandry i Wiktorii

3 czerwca 2017


...

Cała galeria

Szkolny dzień sportu

1 czerwca 2017

"W zdrowym ciele, zdrowy duch" - jak mówi stare przysłowie. I tego się trzymajmy! Dziś od rana bawiliśmy się na sportowo. Biegi, rzuty, skoki, konkurencje indywidualne i zespołowe. Każdy mógł wybrać te dyscypliny, które lubi najbardziej. Zabawa była wyjątkowo udana. A wszystko przy muzyce i sprzyjającej pogodzie. Uśmiech nie schodził nam z twarzy. Organizatorzy nie zapomnieli też o poczęstunku. Kiełbaska z grilla, pachnące bułeczki, chłodne napoje, no i oczywiście ...lody. Lekko zmęczeni, lecz pozytywnie naładowani i pełni endorfin, zakończyliśmy tegoroczny "Dzień sportu". Nowe rekordy zostały zapisane. Czy za rok uda nam się je pobić? Będziemy trenować.

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Biwak w Nowej Kaletce

29-30 maja 2017


...

Cała galeria

Piknik rodzinny

23 maja 2017

...

Galeria zdjęć
Bezpiecznie na wakacjach

23 maja 2017


Dziś tj. 23 maja, w szkole mieliśmy zaszczyt gościć przedstawiciela SANEPID-u. Pani Grażyna z Wydziału Promocji Zdrowia przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia dotyczące szeroko rozumianej profilaktyki. Omówiła m. in. zagadnienia związane z:
 • rozpoznawaniem grzybów,
 • ukąszeniami przez kleszcze,
 • zażywaniem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze, papierosy)
 • ryzykownymi zachowaniami i ich skutkami (AIDS, WZW)
Uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem oraz zadawali pytania na nurtujące ich tematy. Na wszystkie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

J. Zmysłowski


Cała galeria

Konkurs gastronomiczny
w ZSGS w Olsztynie

18 maja 2017

...

Galeria zdjęć
Wystawa prac plastycznych
"Moja rodzina"

18 maja 2017


...

Cała galeria

Egzamin na kartę rowerową

18 maja 2017

Jak co roku, przed wakacjami, przeprowadzony został kurs na "Kartę rowerową". Wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zorganizowanym popołudniami szkoleniu. By otrzymać wymarzony dokument, należało zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Każdy, kto uważał na zajęciach, bez problemu zaliczył testy i prawidłowo pokonał specjalnie na tę okazję przygotowaną trasę. Nowe "Karty rowerowe" zostały uroczyście wręczone wszystkim dzieciom, które pomyślnie zdały egzamin.

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Przedstawienie o bezpieczeństwie

8 maja 2017


W ramach działalności profilaktycznej związanej z bezpieczeństwem w ruchu ulicznym, cyberprzemocą, a także szeroko rozumianą agresją, wystąpił przed społecznością szkolną teatrzyk "Zielone Oko" z Białegostoku. Przedstawienie w zwięzłej formie, w sposób prosty acz bardzo przystępny, ukazało uczniom często występujące w życiu codziennym zagrożenia oraz wskazało sposoby radzenia sobie z nimi.

J. Zmysłowski


Cała galeria

Święto Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia 2017

W związku ze zbliżającą się rocznicą
uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie szkoły podstawowej przygotowali apel upamiętniający to ważne święto.
Po apelu został przeprowadzony konkurs sprawdzający wiedzę historyczną naszej młodzieży

A. Dębska


Galeria zdjęć
Wycieczka szkolna do Warszawy

26 kwietnia 2017


...

Cała galeria

Na pikniku zawodoznawczym

25 kwietnia 2017

...

Galeria zdjęć
Turniej Snajper 2017

25 kwietnia 2017


Przedostatni w tym roku, wewnątrzszkolny turniej sportowy, zgodny z naszym Kalendarzem imprez, jest już za nami. Był nim konkurs rzutów do kosza SNAJPER. Po ekscytującej, wyrównanej rywalizacji, zwycięzcą został FABIAN, który wyrasta nam na czołowego sportowca.

J. Zmysłowski


Cała galeria

Na ściance wspinaczkowej

...

Galeria zdjęć
Na Koncercie zespołów ludowych

22 kwietnia 2017


...

Cała galeria

Egzaminy gimnazjalne 2017

19-21 kwietnia 2017

Mimo, że egzaminy gimnazjalne przeprowadzane są już od wielu lat, to dla każdego ucznia klasy III, są one pierwszym tego typu doświadczeniem. Bezpośrednio po wiosennej przerwie świątecznej rozpoczęły się prace z arkuszami. Przez 3 dni, o godz. 9:00 i 11:00 przystępowaliśmy do wytężonej pracy. Teraz z nadzieją czekamy na drugą połowę czerwca, kiedy to poznamy nasze wyniki.

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Zajęcia lalkarskie

21 marca 2017


W związku ze Światowym Dniem Teatru Lalek wybraliśmy się na warsztaty lalkarskie organizowane przez MOK w Olsztynie. Podczas warsztatów uczniowie klasy czwartej stworzyli kukiełki z nietypowych materiałów i tchnęli w nie życie. Podczas teatralnych zabaw i prostych zadań manualnych każdy mógł poczuć się artystą.

A. Dębska


Cała galeria

Podziękowanie

marzec 2017

Dom dla Dzieci "W Parku" wzbogacił się o pięknie, nowocześnie i funkcjonalnie umeblowany pokój dla trzech dziewcząt. Projekt i nieodpłatne wykonanie mebli zawdzięczamy fabryce mebli MEBLIK Sp. z o.o. z Chojnic. Składamy serdeczne podziękowania darczyńcom. Inicjatorami całego przedsięwzięcia są Państwo Barbara i Marcin Prewysz-Kwinto - eksperci w branży meblarskiej, przede wszystkim ludzie wielkiego serca, na których zawsze możemy liczyć. Radość dzieci niech będzie największym podziękowaniem i wyrazem wdzięczności.

Galeria zdjęć
Moje dane, moja prywatność
Udział w projekcie edukacyjnym Na tacy poDane

marzec 2017


Uczniowie Szkoły Podstawowej: Bartek i Angela przygotowali prace konkursowe „Moje dane, moja prywatność”. Konkurs został przygotowany w ramach projektu edukacyjnego „Na tacy poDane” pod patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Projekt jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Danych Osobowych „Twoje dane, twoja sprawa” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr30 i Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

M.Bernat


Cała galeria

Turniej żonglerek

20 marca 2017

Zgodnie z "Kalendarzem imprez sportowych", w marcu przeprowadzony został szkolny turniej żonglerek. Zwycięzcą okazał się Michał, który odbijał piłką ... bardzo długo. Punkty zdobywane przez uczniów w poszczególnych konkurencjach pozwolą na koniec roku szkolnego wyłonić SPORTOWCA ROKU. Michał wraz z Mateuszem wysunęli się na prowadzenie i mają po 14 punktów. Przed nami jeszcze 2 konkurencje. Ćwiczymy codziennie.

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Powitanie wiosny

marzec 2017


Dziś, 20 marca 2017 r. o godz. 1129 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Jest to moment równowagi wiosennej, co oznacza, że dzień i noc trwają tyle samo, a przez najbliższe 3 miesiące, dni będą coraz dłuższe i dłuższe. Z radości postanowiliśmy uczcić tę wyjątkową chwilę. Wraz z nauczycielami zorganizowaliśmy: - konkurs na najładniejszą Marzannę - p. Asia i p. Nadzia - konkurs przedmiotowy "Wiosna po angielsku" - p. Ania - konkurs na skojarzenia "Wiosenne kalambury" - p. Ania Gościł też u nas teatr "ARENA" z Białegostoku z przedstawieniem "Magiczna książka". Spektakl w bardzo obrazowy sposób zachęcił nas do czytania książek, podkreślając jakim cennym skarbem są one.

J. Zmysłowski


Cała galeria

Spotkanie z pisarką
Ewą Chotomską

14 marca 2017

Dnia 14 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panią Ewą Chotomską - pisarką, scenarzystką , autorką tekstów i piosenek dla dzieci, m.in. "Moja fantazja", "Mydło lubi zabawę" czy "Szczotka, pasta".
Pani Ewa w interesujący sposób opowiedziała nam o swojej pracy, przypomniała czasy, kiedy powstawały słynne prgramy dla dzieci: "TIK-TAK", "Domowe Przedszkole".

A. Dębska


Galeria zdjęć
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

01 marca 2017


...

Cała galeria

Turniej DARTA

27 lutego 2017

Naszym zadaniem było jak najmniejszą ilością rzutów osiągnąć "0" punktów, zaczynając od "301". Turniej jak zwykle okazał się bardzo fascynujący. Lotki nie zawsze leciały w to miejsce, w które celowaliśmy, ale i tak byliśmy zadowoleni. W tym roku zwycięzcami byli: Mateusz, Angelika i Natalia. Wszyscy z klasy III. Czyżby lata treningu przyniosły oczekiwane rezultaty?

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Kulig u Kojrysa

Zima 2017


...

Cała galeria

Narty na Kurzej Górze

Zima 2017


Galeria zdjęć
Turniej tenisa stołowego

20 stycznia 2017


Tenis stołowy jest dyscypliną, która angażuje w aktywność fizyczną największą ilość naszych uczniów. Podczas wspólnych rozgrywek rakietki prawie rozgrzewają się do czerwoności, a piłeczki prawie się topią. Turnieje singlowe i deblowe, czas w szkole i po zajęciach. Wszystko obraca się wokół tenisa stołowego. Jednak postępy są widoczne. Czasami mecze przypominają rozgrywki na najwyższym, światowym poziomie. Jest na co popatrzeć.

J. Zmysłowski


Cała galeria

Ferie w Lesznie

23-27 stycznia 2017

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę.
Dlatego też pierwszy tydzień ferii spędziliśmy w Ośrodku Agroturystycznym w Lesznie pod Olsztynem. Dzieci w pełni korzystały z uroków zimy, zjeżdżając na workach z sianem, lepiąc bałwana czy uczestnicząc w kuligach.
Ponadto brały udział w zajęciach artystycznych, sportowych, a także rywalizowały ze sobą podczas gier planszowych.

A. Dębska

...

Galeria zdjęć
W schronisku dla zwierząt

30 grudnia 2016


...

Cała galeria

List do Świętego Mikołaja

22 grudnia 2016

Święty Mikołaj chyba zaprzyjaźnił się z nami. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Przyjechał bowiem do nas już po raz czwarty, zawsze wzbudzając ten sam uśmiech, tę samą radość, to samo szczęście.
W ramach podziękowania za przybycie, dzieci zaprezentowały wyjątkowo ekspresyjny program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem pani Mireczki. Publiczność, a wśród niej Święty Mikołaj i jego pomocnicy, byli zachwyceni.
Moment kulminacyjny wieczoru, czyli wręczanie paczek, jak zwykle wprowadził wszystkich w nastrój euforii. Śnieżynki w osobach p. Beatki i p. Gosi z uśmiechem i radością pomagały Świętemu.
W tym roku Mikołaj spełniając życzenie uczennicy Ani, która zamiast prezentu dla siebie poprosiła o karmę dla zwierząt ze schroniska, wyczarował ogromną ilość puszek z jedzeniem dla biednych piesków. Wraz z członkami Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz opiekunem "koła" - panią Anią, wspólnie zawieźliśmy karmę do schroniska w Olsztynie. Psiaczki jadły ze smakiem, trzęsąc z radości uszkami i merdając ogonkami.
Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi.
Szczególne podziękowania składamy pomocnikom Świętego Mikołaja: Pani Karolinie, Panu Markowi i Pani Eli. :-)

J. Zmysłowski


Galeria zdjęć
Klasa czwarta
w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie

22 grudnia 2016


W ramach rozwijania czytelnictwa w dniu 22 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej. Uczennice klasy czwartej miały możliwość zapoznania się z pracą biblioteki i obowiązkami bibliotekarza. Odwiedziły magazyn ze starymi książkami, poznały procedurę stawania się czytelnikiem i zakładania karty bibliotecznej. Ponadto miały okazję porozmawiać z paniami pracującymi w bibliotece, które chętnie odpowiadały na wszystkie pytania dzieci.

A. Dębska


Cała galeria

Wigilia w 3G

22 grudnia 2016

...

Galeria zdjęć
Wigilia w OCPD

21 grudnia 2016


...

Cała galeria

Jasełka 2016

21 grudnia 2016

W tym roku Jasełka w naszej szkole były utrzymane w warmińskim klimacie. Nasi wspaniali aktorzy w pełni oddali ducha świątecznej atmosfery.
Pod kierunkiem pani Nadzi wcielili się w bohaterów charakterystycznych dla warmińskich obrzędów i tradycji świątecznych.

A. Dębska


Galeria zdjęć
VIII Warmiński Jarmark Świąteczny

20 grudnia 2016


Już po raz ósmy olsztyńską starówkę wypełniły świątecznie przystrojone stragany i zimowe atrakcje.
W atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia mogliśmy podziwiać to wszystko pełni nadziei i zadowolenia

A. Dębska


Cała galeria

II Międzyszkolny Konkurs
Poezji Romskiej

8 grudnia 2016

8 grudnia odbyła się organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Olsztynie II edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Romskiej pt. Pieśni ukryte w cygańskiej duszy. Nasz uczeń, Jakub Olszewski, zdobył wyróżnienie specjalne za nowatorską interpretację wiersza cygańskiej poetki Papuszy. Już drugi rok z rzędu reprezentował naszą szkołę w tym konkursie. Za swoje wystąpienie otrzymał gorące owacje publiczności oraz wielkie słowa uznania od JURY.

A. Dębska


Galeria zdjęć
Andrzejki 2016

30 listopada 2016


...

Cała galeria

Teatrzyk przy stoliku

23 listopad 2016

W Teatrzyku przy stoliku Seniorzy z Akademii Trzeciego Wieku przy MOK w Olsztynie oraz dzieci z Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku wcielili się w postaci jednej z legend Ireny Kwinto

Galeria zdjęć
W Parku trampolin

23 listopada 2016


...

Cała galeria

Liść dębu

listopad 2016

W akcję "Liść Dębu" bardzo aktywnie włączyli się wszyscy uczniowie szkoły. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży tereny placówki lśnią czystością. Uczyliśmy się w sposób bezpieczny wykonywać podstawowe czynności porządkowe. Nasza akcja jest kolejnym krokiem w kształtowaniu postaw proekologicznych.

J.Zmysłowski


Galeria zdjęć
11 Listopada
Święto Niepodległości

11 listopada 2016


...

Cała galeria

Przedstawienie w Olsztyńskim Teatrze Lalek

6 Listopada 2016

...

Galeria zdjęć
Jak to w szkole
Przedstawienie

27 października 2016


...

Cała galeria

Szkolny Turniej
Mistrz Warcabów

Październik 2016

W tym roku w turnieju wzięła udział wyjątkowo liczna grupa uczniów. Duzi, mali, chłopcy i dziewczynki. Wszyscy dzielnie przystąpili do rywalizacji. Ważna była zabawa i mile spędzony czas. Uścisk ręki między zawodnikami, będący wyrazem wzajemnego szacunku był świadectwem dobrego wychowania.

J.Zmysłowski


Galeria zdjęć
Zajęcia w Rybakach

wrzesień - październik 2016


W dniach 16-18 września,30-2 października,13-16 października uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach psychologiczno-terapeutycznych w ramach projektu FIO zorganizowanego przy Caritas w Rybakach k/Stawigudy.

M.Bernat


Cała galeria

Próbna ewakuacja

19 października 2016

Próbna ewakuacja to zadanie szkolne, które ćwiczymy systematycznie na początku każdego roku. Przebieg ewakuacji został wcześniej omówiony z uczniami przez wychowawców klas, a dyrektor szkoły na wspólnym spotkaniu przeanalizował wszystkie aspekty związane z ćwiczeniami. We wtorek o godz. 1150, ogłoszony został próbny alarm. Cała akcja wykonana została wzorowo. Po zakończeniu ewakuacji powróciliśmy do swoich zadań.

J.ZmysłowskiGaleria zdjęć
Zajęcia w Planecie 11

18 października 2016


...

Cała galeria

Konkurs kulinarny
Master Chef

17 października 2016

...

Galeria zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2016


13 października 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podziękowali nauczycielom za cierpliwość i zaangażowanie oraz złożyli życzenia pomyślności w pracy i w życiu osobistym. Wręczyli im samodzielnie wykonane laurki i świeczniki. Pani Dyrektor w imieniu nauczycieli podziękowała uczniom za przygotowanie uroczystości, a następnie złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom administracyjnym szkoły. Była to jednocześnie odpowiednia okazja do wyróżnienia Nagrodą Prezydenta i Nagrodą Dyrektora nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wszyscy otrzymali gorące brawa.

M.Bernat


Cała galeria

Warmińskie straszydła
Konkurs

27 września 2016

...

Galeria zdjęć
I Ty możesz pomagać
Rok wolontariatu

Wrzesień 2016


W roku wolontariatu w naszej szlole rozpoczęliśmy akcję sprzedaży cegiełek.Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Pomóż i Ty-działającej na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

M. Bernat


Cała galeria

Wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego

21 września 2016

...

Galeria zdjęć
Szkolny Turniej Tenisa

Wrzesień 2016


We wrześniu, po raz pierwszy w historii szkoły, przeprowadzony został turniej tenisa ziemnego. Z inicjatywą jego zorganizowania wystąpili sami uczniowie. Tak więc zawody stały się faktem. Gemy, sety mknęły błyskawicznie. 15, 30, 40, stan, przewaga to specyficzna punktacja. Nauczyliśmy się jej, a także innych podstawowych przepisów gry. Nad przestrzeganiem ustalonego regulaminu czuwał sędzia główny - pan Jacek. Mistrzem szkoły i tytuł ZŁOTEJ RAKIETY zdobył Michał.

J.Zmysłowski


Cała galeria

Prawa i obowiązki ucznia
Apel

19 września 2016


To spotkanie miało dla nas bardzo duże znaczenie. Dowiedzieliśmy się jakie są prawa i obowiązki ucznia. Przedstawiony został nam również system nagród i kar obowiązujący w szkole. Jako podsumowanie spotkania przeprowadzony został konkurs z zakresu Kodeksu ucznia. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą.

J.Zmysłowski


Cała galeria

Wycieczka do Muzeum Nowoczesności

12 września 2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej w ramach lekcji języka polskiego i historii zapoznali się z osiągnięciami kultury materialnej społeczeństwa i historią rozwoju naszego miasta

A.DębskaGaleria zdjęć
Uroczysta inauguracja
Roku Szkolnego 2016/2017

1 września 2016


Uroczysta inauguracja roku szkolnego to bardzo miły moment. Znowu spotykamy się razem z nauczycielami, pracownikami szkoły, koleżankami i kolegami. Jest o czym opowiadać, bo wakacje były długie i obfitowały w ciekawe przeżycia.
Jak każdą uroczystość szkolną, dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy hymnem. Oddając cześć poległym, którzy poświęcili swe życie za Ojczyznę, zapaliliśmy znicz pod Dębem Pamięci. Dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji dotyczących organizacji roku szkolnego 2016/2017. Poznaliśmy kierunki polityki oświatowej. W tym roku dużo pracy poświęcimy na rozwój czytelnictwa, kompetencji informatycznych, kształtowanie postaw, a także dbałość o bezpieczeństwo, rozwój wolontariatu i doskonalenie gry w szachy.
Rok szkolny zapowiada się bardzo ciekawie.

J.Zmysłowski


Cała galeria


Rok szkolny 2015/2016

Wakacje w Lesznie

Wakacje 2016

...

Galeria zdjęć
Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016


W ostatni piątek czerwca zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2015/2016. Było uroczyście i jednocześnie bardzo miło. Dyrektor OCPD pani Anna Norejko przywitała wszystkich, podkreśliła najważniejsze osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym oraz odczytała list skierowany do nauczycieli, rodziców i uczniów od Prezydenta Miasta Olsztyna, pana Piotra Grzymowicza. Następnie zastępca dyrektora do spraw edukacji pan Jacek Zmysłowski wyróżnił uczniów, którzy uzyskali szczególnie wysokie wyniki sportowe. Wychowawcy oddziałów wręczyli uczniom świadectwa oraz podkreślili wybitne zasługi swoich podopiecznych. Były też liczne nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia. Na zakończenie pan Jacek uroczyście pożegnał absolwentów gimnazjum, wręczając im przy okazji pamiątkowe książki, podpisane przez wiceprezydenta Olsztyna pana Jarosława Słomę. Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas i po wspólnym, ostatnim już tegorocznym spotkaniu, rozpoczęli długo oczekiwane wakacje. Całością imprezy wspaniale kierowała polonistka, pani Anna Cygańska-Zapadka.

Cała galeria


Biwak w Nowej Kaletce

16-17 czerwca 2016 r.

...

Galeria zdjęć
Wyjazd do Niemiec

6-11 czerwca 2016


...

Cała galeria


Jeszcze pare słów o wizycie...

Wiosna, ach to Ty...
Podsumowanie konkursu

3 czerwca 2016 r.

...

Galeria zdjęć
Urodziny Natalii i Patrycji

2 czerwca 2016


...

Cała galeria

Szkolny Dzień Sportu

1 czerwca 2016 r.

...

Galeria zdjęć
Dni Rodziny

24 maja 2016


...

Cała galeria

Pierwsza pomoc przedlekarska

23 maja 2016 r.

...

Galeria zdjęć
Egzamin na kartę rowerową

12 maja 2016


Kurs na "Kartę rowerową" trwał przez 4 tygodnie. Popołudniami wszyscy uczniowie, którzy chcieli uzyskać kartę przychodzili na teoretyczne zajęcia prowadzone przez panią Kasię. Omawialiśmy na nich przepisy ruchu drogowego. 12 maja odbył się egzamin z części teoretycznej i praktycznej. Pan Jacek przygotował trasę, zapewnił rower oraz zademonstrował poprawną technikę przejazdu. Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w kursie zdali egzamin.

Cała galeria

Wspólne warsztaty komputerowe

9 maja 2016 r.

...

Galeria zdjęć
Święto Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2016


...

Cała galeria

Zakręcone lektury
Przedstawienie i konkurs czytelniczy

28 kwietnia 2016 r.

...

Galeria zdjęć
Dni otwarte w Liceum Wojskowym

28 kwietnia 2016


...

Cała galeria

Turniej rzutów do kosza

25 kwietnia 2016 r.

Turniej rzutów do kosza zawsze wzbudza duże zainteresowanie wśród uczniów. Teoretycznie prosta czynność, polegająca na wcelowaniu piłką koszykową z linii rzutów wolnych (oddalonej 4 m od obręczy), do obręczy (umieszczonej na wysokości 3,05 m ), nie zawsze kończy się sukcesem. Po niezwykle emocjonującej rywalizacji wyłoniony został zwycięzca. Następny turniej odbędzie się za rok. Warto już zacząć treningi. Zwycięzcą może zostać każdy.

Galeria zdjęć
Sprzątanie świata

21 kwietnia 2016


W ramach współpracy z ośrodkiem KŁOBUK w Nowej Kaletce uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Takie działania sprzyjają zwiększaniu świadomości jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Cała galeria

Egzaminy gimnazjalne 2016

18-20 kwietnia 2016 r.

Od poniedziałku do środy uczniowie klasy III gimnazjum zdawali egzaminy. Odświętnie ubrani, uśmiechnięci, jednak trochę zaniepokojeni, sporo przed godziną dziewiątą, codziennie stawiali się w szkole. 18, 19 i 20 kwietnia przystępowali do poszczególnych części, tj. humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego nowożytnego. W sumie uczniowie zdawali 6 egzaminów. Wysiłek był duży, jednak wszyscy którzy uczyli się systematycznie zgodnie stwierdzili, że nie był zbyt trudny. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Galeria zdjęć
Sprawdzian po szkole podstawowej

5 kwietnia 2016


Do sprawdzianu wszyscy uczniowie przygotowywali się bardzo ambitnie. Znając rangę tego wydarzenia, 5 kwietnia ok. godz. 8-ej do szkoły przyszedł każdy uczeń z klasy szóstej. Dopingująca rozmowa z nauczycielami, przypomnienie podstawowych procedur, wspólne pamiątkowe zdjęcie i. . .nadeszła godzina 9:00. Arkusze zostały rozdane. Później zdarzenia potoczyły się błyskawicznie. Teraz pozostaje czekać na wyniki i mieć nadzieję na dużą ilość punktów, prawdopodobnie ostatniego w historii sprawdzianu klas szóstych.

Cała galeria

Uzależnienia i rzucanie palenia
Apel

23 marca 2016 r.

Apel przedstawiał w skrócie najważniejsze informacje dotyczące tego czym jest i jak rozpoznać uzależnienie, oraz jak pokonywać uzależnienie - na przyładzie rzucania palenia.
Palenie jest coraz częściej spotykanym problemem wśród młodzieży. Celem apelu było zwrócenie uwagi na przyczyny nikotynizmu i duże znaczenie jakie pełni grupa rówieśnicza w powstawaniu i zwalczaniu nałogów.
Poszerzanie świadomości młodzieży dotyczącej problemu uzależnienia może pomóc zwrócić młodzież ponownie ku zdrowym nawykom.
Nie myśl, że życie powinno być łatwiejsze
myśl jak samemu stać się lepszym"


Galeria zdjęć
Powitanie wiosny

21 marca 2016


...

Cała galeria

Zimowe impresje...
Podsumowanie Konursu plastyczno-fotograficznego

16 marca 2016 r.

Od połowy stycznia do końca lutego trwał konkurs plastyczno-fotograficzny "Zimowe impresje..." Uczniowie wykonywali prace plastyczne oraz fotografie o tematyce zimowej. W tych też dwóch kategoriach wyłonieni zostali laureaci I, II i III miejsc. W czasie podsumowania odbył się mini konkurs znajomości literatury o tematyce zimowej.
Wszystkich uczniów zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu z cyklu Cztery Pory Roku - poświęconej tym razem wiośnie.

Galeria zdjęć
Spektakl teatralny
Poskromienie złośnika

2 marca 2016


W ramach zajęć z zakresu profilaktyki, do placówki zaproszona została grupa teatralna "ARKA" z Białegostoku - Tematyka spektaklu dotyczyła zasad dobrego wychowania. Uczniowie dowiedzieli się jak wręczać kwiaty, prezenty, jak korzystać z chusteczki higienicznej. Poruszone zostały również zagadnienia: agresja, dokuczanie, reagowanie na akty przemocy. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali atrakcyjny pod każdym względem spektakl.

Cała galeria

Szkolny turniej DARTA

26 lutego 2016 r.

Zgodnie z Kalendarzem imprez sportowych w lutym przeprowadzone zostały rozgrywki w DART - a. Mecze odbywały się bez podziału na żadne kategorie, a więc rywalizowali ze sobą wszyscy razem. Eliminacje wyłoniły pięciu finalistów, którzy rozegrali mecz o wszystko. Miano zwycięzcy zdobył Jakub. Podczas zawodów wdrożyliśmy zasady FAIR PLAY, właściwego kibicowania oraz czerpania radości z sukcesów innych zawodników. Podczas oficjalnego szkolnego spotkania nastąpiło wyróżnienie zawodników oraz wręczenie upominków.

Galeria zdjęć
Ferie w Lesznie

25-29 stycznia 2016


...

Cała galeria

Po co mi szkoła?
Podsumowanie konkursu literackiego

22 stycznia 2016 r.

...

Galeria zdjęćWięcej informacji o konkursie

Etykieta rozszyfrowana
- wiem co kupuję i jem

Spotkanie z przedstawicielką SANEPIDU w ramach edukacji konsumenckiej

21 stycznia 2016


...

Cała galeria

Podsumowanie I semestru
roku szkolnego 2015/2016

21 stycznia 2016 r.

...

Galeria zdjęć

Wernisaż fotograficzny
Akademii Trzeciego Wieku

15 stycznia 2016


15 stycznia w Planetarium Astronomicznym odbył się gościnnie wernisaż fotograficzny uczestników Akademii Trzeciegi Wieku. Na wystawie gościły dzieci z Domu dla Dzieci "W Parku"

Cała galeria

Wywiad z Panem Bogdanem Kwinto
Spotkanie czytelnicze w szkolnej bibliotece

12 stycznia 2016 r.

Wywiad z Panem Bogdanem Kwinto, długoletnim dyrektorem Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych, Edukacyjnych i Diagnostycznych w Olsztynie (dzisiejsze Olsztyńskie Centrum Pomocy Dziecku)
Rozmowę przeprowadziły uczennice Gimnazjum i Szkoły Podstawowej - Marta i Ola.

Galeria zdjęć
Treść wywiaduTurniej tenisa stołowego

2015/2016


...

Cała galeria

PoczytajMY
Spotkanie czytelnicze w szkolnej bibliotece

12 stycznia 2016 r.

We wtorkowe popołudnie w szkolnej bibliotece odbyło się przemiłe spotkanie z naszymi nieco młodszymi kolegami - Niną i Kacprem. Goscie czytali głośno fragmenty książek o zwierzętach, poznaliśmy wiele ciekawostek o ich egzotycznych gatunkach. Wykonaliśmy rysunki, które miały przedstawiać nasze wyobrażenia o dziwnych, nieistniejących zwierzętach.
Na pożegnanie umówiliśmy się z Niną i Kacprem na kolejne spotkanie w szkole - wtedy to oni będą mogli obejrzeć nasze występy - szkolne przedstawienie.

Galeria zdjęćMikołaje z 2G ;-)

12 stycznia 2016


...

Cała galeria

List do Świętego Mikołaja

7 stycznia 2016 r.

Święty Mikołaju, Święty Mikołaju, takimi słowami dzieci i młodzież z Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku głośno witała długo wyczekiwanego Dziadka, który w tym roku przybył w towarzystwie uroczej Śnieżynki. Jak zapewnił nas podczas radosnego powitania, otrzymał od nas wszystkich piękne listy, które Go bardzo ucieszyły. Po długiej podróży nasi wyjątkowi Goście na chwilę spoczęli, a dzieci zaprezentowały piękne przedstawienie, przygotowane specjalnie na tę okazję. I … przyszedł czas na prezenty. Każdy, mały i duży, dziewczynka i chłopiec, wszyscy otrzymali wymarzony prezent. Radość była ogromna. Piłki, samochody, lalki, perfumy … oraz mnóstwo pysznych słodyczy. Jednym słowem wszystko co dzieci zapragnęły. Dodatkowym, wspaniałym prezentem była platforma sportowa, która już następnego dnia umieszczona została w sali gimnastycznej, byśmy bardziej mogli zadbać o sprawność fizyczną. W imieniu wyjątkowo szczęśliwych dzieci Świętemu Mikołajowi i Jego Pomocnikom z całego serca podziękowała nasza wybitna uczennica.
Wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną akcję "List do Świętego Mikołaja" serdeczne podziękowania złożyła również Dyrekcja Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku.

Galeria zdjęćPrzedstawienie Jasełkowe

21 grudnia 2015


...

Cała galeria

Ozdoby choinkowe

grudzień 2015 r.

...

Galeria zdjęćZdrowe śniadanie - nie marnuję
Konkurs plastyczny organizowany przez TESCO i Bank Żywności

12 grudnia 2015


...

Cała galeria

Andrzejki 2015

30 listopada 2015


...

Cała galeria

Barwy jesieni
I Międzyszkolny Konkurs Poezji Romskiej

26 Listopada 2015 r.

Dnia 25 listopada 2015 r. uczeń piątej klasy naszej szkoły wziął udział w I Międzyszkolnym Konkursie Poezji Romskiej pt.: Pieśni ukryte w cygańskiej duszy.
Jakub zdobył wyróżnienie. Okazał się wspaniałym reprezentantem naszej szkoły. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Olsztynie w ramach rządowego "Programu integracji społeczności romskiej w Polsce".

Galeria zdjęćObchody
Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2015


Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem państwowym. Obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795 - 1918). Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy wspólnym spotkaniem, podczas którego przypomniane zostały najważniejsze fakty historyczne z nim związane. Razem odśpiewaliśmy Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego. Na piersi każdego ucznia widniał specjalnie przygotowany na tę okazję biało-czerwony kotylion. Po południu zorganizowany został Niepodległościowy Bieg Przełajowy. Nie było łatwo, ale … daliśmy radę. Zwycięzcy otrzymali ciekawe upominki i dyplomy, a wszyscy uczestnicy imprezy, słodki poczęstunek.

Cała galeria

Barwy jesieni
Szkolny Konkurs Plastyczny

Listopad 2015 r.

Na przełomie października i listopada odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny "Barwy jesieni". Celem konkursowych zmagań było rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia z e sobą różnych technik plastycznych, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonalenie sprawności manualnych. W odpowiedzi na ogłoszenie powstało wiele ciekawych prac. Wykonane zostały one różnorodnymi technikami przez łączenie rozmaitych materiałów, każda była wyjątkowa i piękna, co przysporzyło dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Przy ocenie prac brano pod uwagę oryginalność, pomysłowość, samodzielność oraz walory artystyczne. Wszyscy laureaci konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami.
Wszystkie prace można było oglądać na specjalnej wystawie zorganizowanej na szkolnym holu.
Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom!!!

Galeria zdjęćInauguracja projektu
Tańcowała igła z nitką

21 października 2015 r.


21 października 2015 r. w Domu dla Dzieci "W Parku" wspólnie z paniami z Akademii Trzeciego Wieku rozpoczęliśmy realizację nowego projektu pod hasłem "Tańcowała igla z nitką". Celem projektu są robótki ręczne czyli to co może nam być przydatne w życiu codziennym. Podczas tego spotkania Pani Ania Mackiewicz razem z dziewczętami przygotowała program z okazji Dnia Osób Starszych. Dodatkiem był słodki poczęstunek."

Cała galeria

Szkolny turniej
Mistrz warcabów

Październik 2015 r.

Kandydatów na MISTRZA było wielu, ale zwyciężyć mógł tylko jeden. W tym roku okazał się nim Krystian. Turniej ten nauczył nas czegoś bardzo ważnego. Uświadomił nam, że nie można zostawiać wszystkiego (w tym przypadku rozgrywek) na ostatnią chwilę. Niespodziewany wyjazd, nagła choroba, czy nieprzewidziany brak czasu może spowodować, że czegoś nie zdążymy zrobić. Mecze końcowe potoczyły się bardzo nieoczekiwanie. Gratulujemy finalistom.

Galeria zdjęćEnergia przyszlości
udział naszych uczniów w mobilnej wystawie edukacyjnej

22 października 2015 r.


...

Cała galeria

Święto Komisji Edukacji Narodowej
w naszej szkole

14 paździenika 2015 r.

...

Galeria zdjęć10-lecie Domu dla Dzieci
"W Parku"

8 października 2015 r.


...

Cała galeria

Kodeks ucznia

Apel

5 paździenika 2015 r.

KODEKS UCZNIA to zbiór uczniowskich praw i obowiązków w szkolnym procesie edukacyjnym, obejmującym kształcenie, wychowanie i opiekę. Szkoły samodzielnie określają prawa i obowiązki ucznia oraz kary i nagrody. Nie mogą być one sprzeczne z polskim i międzynarodowym prawem w zakresie praw człowieka, praw dziecka, z ogólnie przyjętymi w naszym państwie normami. Na ogół kodeks ucznia składa się ze wstępu, praw ucznia, obowiązków ucznia, nagród i kar. Właśnie dzisiejsze nasze wspólne spotkanie poświęcone było temu tematowi. Ania omówiła prawa, Weronika obowiązki, Natalia kary, a Kamila nagrody. Do utrwalenia przekazanej wiedzy przyczynił się konkurs, przeprowadzony przy współudziale Kamila. Pamiątkowe zdjęcia zrobił Łukasz, a wszyscy uczniowie zdobyli nową, jakże cenną wiedzę.

Galeria zdjęćWycieczka do Skansenu
w Olsztynku

24 września 2015 r.


24 września 2015r odbyła się wycieczka do Skansenu w Olsztynku. Wzięli w niej udział wychowankowie Domu dla Dzieci i Pogotowia. Organizatorem i sponsorem wycieczki była Akademia Trzeciego Wieku, czyli nasi zaprzyjaźnieni Wolontariusze - Seniorzy, którzy przez pół roku organizowali w naszej placówce projekt Przy rodzinnym stole. Wszyscy uczestniczyli w warsztatach robótek ręcznych. Ponadto otrzymali słodki poczęstunek.
Bardzo dziękujemy!!

Cała galeria

Rozstrzygnięcie konkursu

Jestem bezpieczny

23 września 2015 r.

...

Galeria zdjęćPróbna ewakuacja

23 września 2015 r.


...

Cała galeria

XIII Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Województwa Warmińsko-Mazurskiego

5 września 2015 r.

Tegoroczna Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła się już po raz trzynasty. Wzięło w niej udział ponad 500 wychowanków z 22 placówek. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, na stadionie w Kortowie dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat rywalizowała w 25 konkurencjach. Najmłodsi konkurowali w grach i zabawach. Były rzuty do celu, skoki dodawane, biegi z woreczkiem na głowie i sztafeta. Dla grupy 10 - 14 lat przewidziane były biegi na krótkich i średnich dystansach, rzut piłeczką, skok w dal oraz "dwa ognie". Najstarsi mieli dodatkowo możliwość rozegrania meczów w piłkę koszykową. Olbrzymie emocje wzbudziła jak zawsze sztafeta wahadłowa 6 x 60 m. Zabawa połączona z wysiłkiem fizycznym była wspaniała. Bardzo okazale wyglądało otwarcie Spartakiady. Rozpoczęła ją defilada uczestników z wszystkich placówek, prowadzona przez organizatorów. Następnie delegacja z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olsztynie uroczyście wciągnęła flagę Spartakiady. Zawodniczka z Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku -Weronika odczytała skierowany do wszystkich uczestników Apel . Sportowiec z tej samej placówki-Tobiasz po przebiegnięciu rundy honorowej z płonącą pochodnią, odpalił znicz, którego ogień płonął młodym sportowcom przez całą imprezę, a uroczystego otwarcia XIII Spartakiady dokonała wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego pani Anna Wasilewska. Rywalizacja trwała do godzin popołudniowych. Zwycięzcy otrzymali specjalnie przygotowane na tę imprezę puchary i medale, a każdy z uczestników słodki poczęstunek. W części artystycznej wystąpiła młodzieżowa grupa hip-hop "Space Jeam - Olsztyn".

Galeria zdjęć


O Spartakiadzie na stronie www.olsztyn24.com

O Spartakiadzie w TVP Olsztyn

Uroczysta inauguracja
roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r.


...

Cała galeria

Rok szkolny 2014/2015

Projekt Lepsza przyszłość

Rybaki 2014 - 2015 r.

Wychowankowie OCPD uczestniczyli w programie edukacyjno-psychologicznym i rekreacyjnym "Lepsza przyszłość" realizowanym przez Archidiecezjalny Ośrodek Charytatywny Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Zajęcia odbywały się metodą warsztatową w czterech blokach prowadzonych przez wychowawców, profesjonalnych terapeutów i psychologów, a w przerwach młodzież brała udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych.
Program trwał od października 2014 r. do sierpnia 2015 r.- po jednym weckendzie w miesiącu.

cała galeria

Wakacje w Lesznie

6 - 10 lipca
17 - 21 sierpnia
2015 r.


...

Cała galeria

Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego, a w zasadzie zajęć dydaktycznych, to dzień szczególny. Z jednej strony cieszymy się, że zaczynają się wakacje, będziemy dłużej spać, częściej chodzić na plażę, godzinami grać w piłkę i robić wiele innych rzeczy, na które nie zawsze mieliśmy czas. Z drugiej strony trochę smutno, że przez dwa miesiące nie będziemy widzieli wielu koleżanek, kolegów, nauczycieli, a z uczniami III klasy gimnazjum, w pełnym składzie, tu w szkole już się nie spotkamy. Jednak dziś, 26 czerwca 2015 roku nasza radość była wyjątkowa. Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele złożyli nam życzenia, gratulacje oraz udzielili cenne wskazówki. Otrzymaliśmy wymarzone świadectwa, piękne dyplomy, liczne wyróżnienia i pamiątki, a także wspaniałe nagrody. Sprawiły one nam wiele radości. Olbrzymim, niespodziewanym zaskoczeniem były upominki dla wszystkich uczniów w ramach akcji "Widzisz ! A widzisz ?" od firmy Lajt Mobile, które wręczył z-ca dyr. Jacek Zmysłowski. Każdy uczeń otrzymał zawieszkę i opaskę odblaskową, a wyróżnieni - doładowania telefonów. Uczennica z Gimnazjum i uczeń ze Szkoły Podstawowej, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen , dostali nowoczesne smartfony. Warto było się uczyć. Dziękujemy naszej Szkole za wszystko co dla nas zrobiła. Udanych wakacji.

cała galeria

W Muzeum Przyrody

25 czerwca 2015 r.


...

Cała galeria

Rowerowy każdy dzień
Konkurs plastyczny

czerwiec 2015 r.

Praca plastyczna Kamila, ucznia klasy II naszego gimnazjum, została wyróżniona w konkursie "Jadę nie tankuję" zorganizowanym przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. 22.06.2015, godz. 17.00 w PLANECIE 11 odbył się wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień.

Zobacz więcej

Czy graffiti to sztuka?
Realizacja projektu edukacyjnego

24 czerwca 2015 r.


...

Cała galeria

Fantazje waflowo-koktajlowe
Spotkanie z cyklu "Przy rodzinnym stole"

23 czerwca 2015 r.

23 czerwca 2015r w Domu dla Dzieci " W Parku" odbyło się ostanie szóste spotkanie z Wolontariuszami Akademii Trzeciego Wieku w ramach projektu "Przy rodzinnym stole". Jak zwykle w komplecie przybyły - wszystkie Panie i tradycyjnie Pan Józef. Liderowała spotkaniu Pani Tereska Kowalska. Tematem przewodnim wspólnego gotowania były: "Fantazje gofrowo-koktajlowe". W kuchni roboty ruszyły z impetem. Pan fotograf z Gazety Olsztyńskiej starał się udokumentować nasze poczynania. Po skończonej pracy możemy zasiąść do stołu i skosztować smakołyków a były tam: kolorowe kanapeczki, gofry z dodatkami, różne koktajle. Degustację poprzedziły podziękowania. Pani Dyrektor Anna Norejko podziękowała naszym gościom za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie w przeprowadzenie tego projektu. Lidka w imieniu dzieci podziękowała za przekazane prezenty: koktajler, gofrownicę, piękne szklaneczki oraz wiele gier planszowych i książki. Pani Tereska również podziękowała za gościnność z naszej strony i wspólne gotowanie. W powietrzu czuło się wzruszenie i ogólną radość. Gościem specjalnym tego przyjęcia był twórca całego projektu Pan Bielinomcz- Dziękujemy Wolontariuszom Akademii Trzeciego Wieku. Do zobaczenia!

Cała galeria

Biwak w Nowej Kaletce

17-19 czerwca 2015 r.


...

Cała galeria

Jak w bajce...
Przedstawienie i turniej czytelniczy

15 czerwca 2015 r.

...

Cała galeria

Policz się
Projekt Fundacji Kronenberga
CITI Bank

13 czerwca 2015 r.


...

Cała galeria

Otwieranie skarbczyków
2 G w Olszytyńskim Zamku

3 czerwca 2015 r.

...

Cała galeria

Szkolny dzień sportu

1 czerwca 2015 r.


...

Cała galeria

Warsztaty edukacyjno-artystyczne
w Muzeum Budownictwa Ludowego
w Olsztynku

29 maja 2015 r.

...

Cała galeria

Dzień dziecka z Fundacją PKN Orlen


w Parku Rozrywki Aktywnej "BARTBO"

28 maja 2015 r.


...

Cała galeria

Dni Rodziny
w Olsztyńskim Centrum Pomocy Dziecku

26 maja 2015 r.

26 maja 2015r odbyło się piąte spotkanie z Wolontariuszami Akademii III Wieku. W "Dniu Mamy " zorganizowaliśmy piknik na wolnym powietrzu, z udziałem dzieci z Pogotowia Opiekuńczego i Domu dla Dzieci " W Parku ". Były mamy, babcie i inne osoby zaprzyjaźnione (razem około 70 osób). Impreza odbyła się w ramach "Dni Rodziny", które aktualnie trwają w Olsztynie. Były życzenia od dzieci dla mam, wspólne biesiadowanie przy grilu z kiełbaskami i karkówką. Młodzież podzielona na zespoły przygotowywała pyszne dipy. Nasze kochane Panie z Akademii obdarowały dzieci owocami, z których powstały kolorowe i smaczne szaszłyki. Pani Ela Konopacka-Romanowska przeprowadziła dla młodzieży konkurs na temat wiedzy o świętach majowych. W ognisku piekły się ziemniaki, ogrzewając uczestników pikniku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy organizatorom, szczególnie Pani Beacie Bieleckiej, która czuwała nad całością spotkania i dzieciakom, które spisały się na medal. Podziękowania należą się również Panu Józefowi z ATW.

Cała galeria

Egzamin na kartę rowerową

12 maja 2015 r.


...

Cała galeria

Mój zawód - mój wybór
Apel

8 maja 2015 r.

...

Cała galeria

Turniej rzutów do kosza

30 kwietnia 2015 r.


...

Cała galeria

Higiena na co dzień
spotkanie z przedstawicielami służby zdrowia

29 kwietnia 2015 r.

Dnia 29.04.2015 roku uczniowie naszych szkół uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej przez przedstawicieli SANEPIDU pt: Higiena na co dzień - zapobieganie najczęstszym chorobom. Panie zapoznały nas z problemem rozprzestrzeniania się chorób brudnych rąk, oraz skuteczności dbania o higienę osobistą.

Cała galeria

Uchwalenie Konstytucji 3-Maja
Apel

29 kwietnia 2015 r.


...

Cała galeria

Czas na zdrowie
prezentacja projektu edukacyjego 2G

28 kwietnia 2015 r.

...

Cała galeria

Mistrzostwa Polski w piłce nożnej
Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Warszawa
25 kwietnia 2015 r.


...

Cała galeria

Przy rodzinnym stole...
Wielkanocne potrawy

22 kwietnia 2015 r.

22 kwietnia 2015r wspólnie z naszymi przemiłymi Paniami z Akademii Trzeciego Wieku uczyliśmy się przygotowywać potrawy tradycyjnej wielkanocnej kuchni polskiej. Jak zwykle atmosfera pracy była gorąca. Podzieleni na zespoły robocze, pod kierunkiem naszych doświadczonych Pań, gotowaliśmy żurek z białą kiełbasą, faszerowaliśmy jajka, piekliśmy niezwykle smaczny i ciekawy mazurek (przepisu Pani Eli). A Pan Józef w tym czasie organizował konkursy dla młodszych dziewczynek (śpiew, wierszyki).W końcowej części spotkania tradycyjnie było wspólne biesiadowanie przy pięknie udekorowanym stole, słuchając opowieści o zwyczajach wielkanocnych. A Pani Tereska dodatkowo przybliżyła nam działalność Akademii Trzeciego Wieku przy MOK w Olsztynie. I tak zakończyło się już nasze czwarte spotkanie. Do zobaczenia!

Cała galeria

Egzaminy gimnazjalne

21-23 kwietnia 2015 r.


Przyszedł czas na egzamin. Po trzech latach gimnazjum pokażemy czego się nauczyliśmy. Stawiliśmy się wszyscy. Wiedza usystematyzowana. Procedury opanowane. Nastawienie optymistyczne. Siły zmobilizowane. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wysoka ilość punktów z egzaminu ułatwi nam dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Potraktujemy więc test bardzo poważnie.

Cała galeria

Józef Piłsudski - żywa legenda
Finał konkursu plastycznego

14 kwietnia 2015 r.


...
Cała galeria

Apel upamiętniający ważne rocznice

16 kwietnia 2015 r.


Uczniowie klasy II-ej Gimnazjum uczcili ważne rocznice kwietnia. Na apelu przedstawili prezentację o Katyniu, katastrofie smoleńskiej i powstaniu w getcie warszawskim. Rozdali uczniom żonkile w ramach „Akcji Żonkil” zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN.

Cała galeria

Twoje dane - twoja sprawa
Ogólnopolski Program Edukacyjny Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych

14 kwietnia 2015 r.

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Szkolę Podstawowa Nr 30 o ochronie danych osobowych pod patronatem Głównego Inspektora Danych Osobowych (GIODO). Jesienią odbyło się wprowadzające spotkanie tematyczne, w kwietniu zaś rozegrana została gra miejska. W czasie spotkania podsumowującego imprezę "Na tacy poDane" uczestnikom nagrody wręczył Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz.
Zobacz również: www.olsztyn24.com/

Cała galeria

Wielkanocne śniadanie

5 kwietnia 2015 r.


...

Cała galeria

Sprawdzian szóstoklasistów

1 kwietnia 2015 r.

Prima aprilis (pierwszy kwietnia) w tym roku był dla nas przede wszystkim dniem sprawdzianu, przeprowadzanego już od 2002 roku, w klasie VI szkoły podstawowej. Pierwsza część (język polski i matematyka) rozpoczęła się o godz. 9-ej. Usiedliśmy do wylosowanych przez siebie stolików, zapoznaliśmy się z instrukcją i przystąpiliśmy do pracy. Całkowitą nowością był egzamin z języka obcego nowożytnego. W naszym przypadku wszyscy pisali z angielskiego. Po sprawdzianie zadowoleni i uśmiechnięci, jak każe tradycja, przyszedł czas na drobne żarty…

Cała galeria

Przepis na sukces
Apel

27 marca 2015 r.


W dniu 27.03.15 odbył się apel mający na celu przybliżenie słuchaczom tematyki związanej z osiąganiem życiowego sukcesu. Apel został przygotowany przez psychologa szkoły a treści zostały przedstawione przez uczniów: Andżelikę, Aleksandrę, Martę, Roberta i Dominika. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowywali się do apelu dzięki czemu udało im się pokonać tremę i z dużym wdziękiem przedstawić tematykę sukcesu. W czasie apelu można się było dowiedzieć czym jest sukces, jak wielu dziedzin życia dotyczy oraz co może nam pomóc w jego osiągnięciu. Wierzymy, że nasi uczniowie odkryją swoje talenty, skorzystają ze wskazówek i będą się w pełni realizować z miłym uczuciem satysfakcji, czego pragniemy im jak najserdeczniej życzyć!

Cała galeria

Powitanie Wiosny

20 marca 2015 r.

W tym roku wiosnę witaliśmy nad wyraz wyjątkowo. Atrakcji było co niemiara. Już podczas długiej przerwy międzylekcyjnej śledziliśmy zaćmienie Słońca. Pani Nadzia szczegółowo wyjaśniła nam to rzadkie i bardzo ciekawe zjawisko. Przed obiadem wszyscy ponownie spotkaliśmy się. Pani Ania podsumowała wyniki konkursu literackiego, podkreślając walory prac oraz wyróżniając zwycięzców. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali wspólnie wykonane Marzanny. Prawdziwe dzieła sztuki. Z kolei występ grupy teatralnej z klasy I "G" rozbawił nas do łez. Z Marzannami rozstaliśmy się w gorącej atmosferze, żegnając je słowami " Dziś Marzannie dziękujemy, więcej ciepła, słońca chcemy". Ten zimowo-wiosenny dzień zakończyliśmy grami i zabawami sportowymi, przy pięknej słonecznej pogodzie.

Cała galeria

Przy rodzinnym stole...
Wielkopostne potrawy

19 marca 2015 r.


Już po raz trzeci 19 marca gotowaliśmy wspólnie z Seniorami Akademii Trzeciego Wieku w ramach projektu "Przy rodzinnym stole". Tematem spotkania były potrawy wielkopostne. Nasze pracowite i sympatyczne Panie wspólnie z dziećmi i młodzieżą przygotowały tym razem sałatkę śledziową po sułtańsku, racuchy z jabłkami i bananami oraz pieczone jabłka. Wszystko smakowało pysznie. A Pani Tereska Kowalska pięknie opowiadała nam o symbolice postu i tradycjach z nim związanych. Miłym gościem był Pan Józef obchodzący z nami swoje imieniny. Całości przyglądała się Pani Dorota Grzymska z Radia Olsztyn. Kto chce posłuchać należy wejść: www.ro.com.pl, zakładka audycje, wyszukać Jadłostacja, "Przy rodzinnym stole".

Cała galeria

Strach ma wielkie oczy
Spektakl - profilaktyka przemocy

12 marca 2015 r.

Z ogromną przyjemnością gościliśmy aktorów Grupy T - " prawdopodobnie najlepszej grupy kabaretowej z Torunia". Profesjonalnie zaprezentowane przedstawienie znakomicie łączyło zagadnienia z zakresu edukacji , ze wspaniałą zabawą. Otrzymaliśmy między innymi cenne, praktyczne wskazówki, jak reagować w przypadku stosowania wobec nas przemocy. Wyjątkowi aktorzy obdarzeni niespotykaną wręcz dykcją, intensywna dynamika spektaklu, swoboda w nawiązywaniu kontaktu z publicznością - wszystko to sprawiło, że występ Grupy T na długo pozostanie w naszej pamięci.

Cała galeria

Wiosenna wyspa

11 marca 2015 r....
Cała galeria

Święto Kobiet i Mężczyzn

8 i 10 marca 2015 r.

Te dwa marcowe święta sprawiły radość każdej osobie. Ósmego, serdeczne życzenia otrzymały wszystkie Kobiety, a już dwa dni później każdy Mężczyzna wsłuchiwał się w kierowane do niego miłe słowa. Były kwiatki i słodki poczęstunek, uśmiechnięte dziewczęta i weseli chłopcy. Bardzo lubimy te wyjątkowe dni i będziemy się starać, aby zawsze być dla siebie życzliwymi, uprzejmymi i kulturalnymi.

Cała galeria

Narodowy Dzień Pamięci
"Żołnierzy Wyklętych"

1 marca 2015 r.


Dla upamiętnienia wyjątkowych polskich patriotów, którzy dopiero niedawno, bo na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku, wyłonili się z mroku historii, zorganizowaliśmy 2 marca okolicznościowy apel. Jego bohaterami byli Żołnierze Wyklęci zwani także Niezłomnymi. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzimy 1 marca. Poświęcony jest on bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręce, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Podczas tegorocznego apelu pani Ania Cygańska-Zapadka oraz pan Rafał Zapadka przybliżyli losy niektórych bohaterów tamtych czasów. Dzięki prezentacji multimedialnej poznaliśmy sylwetki, zobaczyliśmy twarze żołnierzy Niezłomnych, mogliśmy poczuć atmosferę, w jakiej żyli i walczyli. Materiał muzyczny a szczególnie teledysk współczesnego rapera - Tadka dodatkowo podkreślił,że patriotyzm i pamięć o polskich bohaterach nie umiera a nabiera nowej siły.

Cała galeria

Przy rodzinnym stole...
Spotkanie kresowe

16 lutego 2015 r.

16 lutego 2015r w Domu dla Dzieci "W Parku" odbyło się drugie spotkanie naszych dzieci z Seniorami z Akademii Trzeciego Wieku, w ramach projektu "Przy rodzinnym stole". Poświęcone ono było nauce przygotowania potraw tradycyjnej kresowej kuchni polskiej. Wspólnym dziełem młodzieży i Pań z "Akademii" były: rosół, kołduny litewskie, bliny z mąki gryczanej, kisiel żurawinowy. Gośćmi specjalnymi byli: Pani dyrektor Ewa Reut-Hanas z Banku Zachodniego WBK, Pani Dorota z Radia Olsztyn, Pan Czesław , który przepięknie opowiadał o historii Wilna i kulturze Kresów, podczas wspólnej kolacji. Atmosfera wspaniała, jedzenie pyszne, a nad całością jak zwykle czuwała nieoceniona Pani Tereska Kowalska -lider koła wolontariatu ATW. Następne spotkanie już w marcu!

Cała galeria

Zimowisko w Lesznie

styczeń 2015 r.
Cała galeria

Spotkanie z Seniorami
Akademii Trzeciego Wieku

20 stycznia 2015 r.

W dniu 20 stycznia 2015r. W Domu dla Dzieci "W Parku" odbyło się pierwsze spotkanie naszych dzieci z Seniorami Akademii Trzeciego Wieku (przy MOK w Olsztynie) w ramach projektu "Przy rodzinnym stole". Celem projektu jest budowa wspólnoty między-pokoleniowej członków Koła wolontariatu Akademii Trzeciego Wieku z dziećmi i młodzieżą Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku, opartej na tradycji polskiej rodziny, poprzez naukę przyrządzania potraw i kultywowania zwyczajów domowych. Pierwsze spotkanie obejmowało przygotowanie potraw karnawałowych / sałatki, koreczki, chrusty/, sztukę podania do stołu, wspólne biesiadowanie i rozmowy o polskich tradycjach karnawałowych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swojej pracy i integracyjnego spotkania. Następne , poświęcone kuchni kresowej odbędzie się w lutym. Z niecierpliwością na nie czekamy.

Cała galeria

Urodziny Roberta w 1G

12 stycznia 2015 r.


...

Cała galeria

List do Świętego Mikołaja

8 stycznia 2015 r.

Święty Mikołaj i w tym roku pamiętał o nas. To z pewnością dlatego, że staraliśmy się być grzeczni. Tradycyjnie, już po raz drugi, w grudniu, z wielkimi nadziejami, jednak i z pewnymi obawami, wszyscy napisaliśmy listy do Mikołaja. Czy nas odwiedzi? Czy dostaniemy wymarzone prezenty? Te pytania nie raz, nie dwa podczas zimowych wieczorów, pojawiały się w naszych głowach. I stało się. Ósmego stycznia Mikołaj ze swoimi pomocnikami zawitał do nas. Radość była ogromna. Było gorące powitanie, były przygotowane przez nas występy artystyczne i były… wspaniałe prezenty, takie o jakie prosiliśmy oraz smakowite słodycze. Mikołaju, jak to możliwe, że każdy z nas dostał to o czym pomyślał? To wiesz tylko Ty. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy, dziękujemy Tobie i tym wszystkim, którzy Ci pomagali. Zapraszamy za rok. Pamiętajcie o nas.

Cała galeria

Jasełka

19 grudnia 2014 r.


...

Cała galeria

Wigilia w klasie 2G

18 grudnia 2014 r.

...

Cała galeria

Wigilia w klasie 1G

18 grudnia 2014 r.


...

Cała galeria

Wigilia 2014

...

Cała galeria

Najdłuższy łańcuch choinkowy

Konkurs
16 grudnia 2014 r.


...


Turniej tenisa stołowego
O Puchar Dyrektora Szkoły

grudzień 2014 r.

Turniej tenisa stołowego rozgrzewa młodzież "do czerwoności". Gramy na lekcjach, gramy na przerwach, gramy w czasie wolnym. I oto chodzi. Tegoroczny zwycięzca - Adrian, do mistrzostw przygotowywał się od kilku lat. I stało się. Wygrał najwyższe trofeum - puchar. Wicemistrzem został Jakub, a jest jeszcze w szkole podstawowej. Ma duże szanse "na złoto" w przyszłości. Trzecie miejsce należało do Pawła. Aby zdobyć puchar został mu już tylko rok. Jednak szanse ma każdy, bo sukces jest głównie wynikiem pracy, a warunki do treningów mamy wszyscy. A więc do dzieła.

Cała galeria

Moda na zdrowie

Apel
11 grudnia 2014 r.


...

Cała galeria

Twoje dane - twoja sprawa
Ogólnopolski Program Edukacyjny Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych

11 grudnia 2014 r.

...


Szkolne zasady oceniania

Apel
11 grudnia 2014 r.


...

Cała galeria

Andrzejkowy wieczór

30 listopada 2014 r.

...

Cała galeria

Zmieniamy swoje fryzury

25 listopada 2014 r.


...

Cała galeria

Liść dębu
Sprzątanie świata

27 listopada 2014 r.

Nasza placówka znajduje się we wspaniałym miejscu. Umiejscowieni jesteśmy w samym centrum Olsztyna, mając jednocześnie zapewnioną ciszę, spokój i mnóstwo zieleni. Są tereny do aktywności fizycznej, gdzie możemy pobiegać, pograć w piłkę i rozwijać swoje zainteresowania sportowe, a także śliczny park, po którym spacerując, poznajemy ciekawe gatunki roślin. Doceniamy to i szanujemy, czego wyrazem jest codzienna dbałość o czystość i porządek otoczenia. Papierki wrzucamy tylko do kosza, a wszelkie odpady segregujemy. Dwa razy w roku, w ramach akcji "Liść dębu" i "Pierwiosnek" dokładnie porządkujemy nasze tereny, aby cieszyć się ich pięknem.

Cała galeria

Wizyta w Narodowym Banku Polskim

20 listopada 2014 r.


...

Cała galeria

Punktualna klasa
KONKURS

Konkurs PUNKTUALNA KLASA to wspaniały pomysł społeczności szkolnej, mający na celu ograniczenie spóźnień na zajęcia lekcyjne. Zasady są proste i bardzo czytelne. Wychowawcy oddziałów, na podstawie zapisów dokonywanych w dziennikach szkolnych przez nauczycieli poszczególnych zajęć edukacyjnych, systematycznie analizują punktualne stawianie się uczniów na lekcjach. Zebrane dane przekazują pani pedagog, która w swoim gabinecie wywiesza aktualne wyniki. Co miesiąc, podczas apelu, najbardziej punktualna klasa, otrzymuje "przechodni" piękny puchar. Na koniec roku szkolnego, na stałe wręczony on zostanie oddziałowi, który w całorocznym bilansie zajmie pierwsze miejsce. Po pierwszych miesiącach prowadzi klasa IV i V. Kto zwycięży?

Cała galeria

Szkolny Bieg Niepodległości

06 listopada 2014 r.


Szkolny Bieg Niepodległości zawsze wzbudza wśród uczniów duże zainteresowanie. Każdy z nas pełni w nim określoną funkcję. Ci, którzy preferują aktywność fizyczną, startują w atrakcyjnym, choć wyczerpującym biegu. Inni zajmują się przygotowaniem imprezy, co jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem. Są też tacy, którzy radośnie kibicują, wspierając zawodników na trasie oraz nagradzając sportowców brawami. W organizację Biegu Niepodległości zawsze chętnie włączają się nasi nauczyciele. Na zwycięzców czekały okolicznościowe dyplomy, a wszyscy otrzymali "coś" słodkiego.

Cała galeria

Na wystawie gadów

październik 2014 r.

...

Cała galeria

Apel z okazji święta Niepodległości

06 listopada 2014 r.


...

Cała galeria

Szkolny turniej
gry w warcaby

październik 2014 r.

Kolebką warcabów jest Egipt, gdzie 3000 lat p.n.e. znano grę planszową Senet, której twórcą miał być bóg mądrości - Tot. Warcaby znane nam w dzisiejszej postaci powstały na Półwyspie Iberyjskim na przełomie XV i XVI wieku. Obecnie są dyscypliną sportową, w której rozgrywane są mistrzostwa różnych krajów, mistrzostwa kontynentów i świata. W Polsce regularne rozgrywki warcabowe rozpoczęto w r. 1973. Raz w roku, najczęściej w październiku, my również przeprowadzamy turniej w warcaby. Może w nim wziąć udział każdy. Tym razem zwycięzcą został Łukasz, ale wysoki poziom prezentowali wszyscy zawodnicy.

Cała galeria

Przedstawienie 1G

31 października 2014 r.


...

Cała galeria

Halloween 2014

30 października 2014 r.

...

Cała galeria

W Muzeum Nowoczesności

18 października 2014 r.

...

Cała galeria

Taniec irlandzki w Filharmonii


...

Cała galeria

Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października 2014 r.

Święto Edukacji Narodowej to dzień szczególny. Przychodzimy do szkoły mimo, że nie mamy "lekcji". Tego dnia spędzamy czas inaczej niż zwykle. Podczas wspólnego spotkania z pracownikami szkoły, dziękujemy Im za zaangażowanie w pracę, uśmiech, cierpliwość, wyrozumiałość. Są występy artystyczne, śpiewanie piosenek, recytacje wierszy, wspólne rozmowy. Tak było i tym razem. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!.

Cała galeria

Pamiętajmy o ważnych rocznicach


W ostatnim czasie obchodziliśmy rocznice dwóch bardzo ważnych dla Polski historycznych wydarzeń - 75-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej i zajęcia przez ZSRR ziem polskich oraz 70-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji na szkolnym korytarzu wyeksponowana została gazetka poświęcona tym ważnym historycznym rocznicom.

Cała galeria

Wypoczynek na sportowo
sobotni Nordic Walking

27 września 2014 r.

W sobotę 27 września rozpoczęło dzialaność Koło Nordic Walking-u. Spotkaliśmy się w Lesie Miejskim i wspólnie pokonaliśmy trasę, która wiodła ścieżkami rekreacyjnymi powstałymi jeszcze w okresie międzywojennym.

Cała galeria

Próbna ewakuacja

24 września 2014 r


...

Cała galeria

XII Spartakiada Placówek
Opiekuńczo-Wychowawczych
Województwa Warmińsko-Mazurskiego

13 września 2014 r.

XII Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Warmińsko -Mazurskiego przebiegła w wyjątkowej atmosferze, którą tworzyli wszyscy obecni w sobotę, 13 września 2014 r. na stadionie w Kortowie. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Jacek Protas. Część oficjalna rozpoczęła się wciągnięciem flagi. Zawodnik z Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku po przebiegnięciu z pochodnią rundy honorowej, uroczyście odpalił znicz, a reprezentująca tę samą placówkę, uczennica Gimnazjum Nr 16 odczytała Apel Olimpijski. Uroczystego otwarcia Spartakiady dokonała Pani Anna Wasilewska, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej blisko pięciuset wychowanków z 21 placówek naszego województwa, odbyły się pokazy Tae Kwon Do Olimpijskiego. Przygotowała je sekcja AZS UWM, trenowana przez 10 krotnego mistrza Polski, posiadacza 3 dana Macieja Rutę. O godzinie 11:00 rozpoczęły się pierwsze konkurencje. Gry i zabawy dla najmłodszych, biegi, rzuty, skoki, 2 ognie, piłka koszykowa, a wszystko przy pięknej słonecznej pogodzie. Radość z zabawy, wysiłek związany z pokonywaniem własnych słabości, dążenie do osiągnięcia sukcesu, wola jak najlepszego zaprezentowania swojego zespołu. To wszystko można było odczytać na twarzach zaangażowanych w rywalizację zawodników. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, a zespoły specjalnie przygotowane na tę okazję puchary. Regenerację utraconej energii zapewnił smaczny poczęstunek przygotowany przez Bank Żywności. Obsługę sędziowską konkurencji lekkoatletycznych i koszykówki, a także wybitnego spikera, zapewnił Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy. W organizację Spartakiady zaangażowanych było dwudziestu pięciu pracowników Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku, przygotowując imprezę, sędziując poszczególne konkurencje, zapewniając opiekę medyczną, dokumentując przebieg tego wyjątkowego, sportowego wydarzenia.

Cała galeria

Pożegnanie lata
W arboretum w Kudypach

13 września 2014 r


...

Cała galeria

Spotkanie z Johnym Pope

11 września 2014 r.

W czwartek w ramach działań "Stop przemocy"zaprezentował się przed naszą młodzieżą raper młodego pokolenia - Michał Łuczkiewicz z Gdańska występujący pod artystycznym pseudinimem Johny Pope.
Teksty piosenek pisze sam, trafnie ukazując problemy nastolatków, zachowując czystość mowy młodzieżowej.

Cała galeria

Uroczysta inauguracja roku szkolnego
2014/2015

1 września 2014 r


...

Cała galeria

Rok szkolny 2013/2014

Lato w Lesznie

lipiec - sierpień 2014 r.

...

Cała galeria

Zakończenie roku szkolnego
2013/2014

27 czerwca 2014 r


...

Cała galeria

Biwak w Nowej Kaletce

16-18 czerwca 2014 r.

...

Cała galeria

Policz się!
Projekt z planowania budżetu domowego i sztuki prezentacji

maj - czerwiec 2014 r


...

Cała galeria

Zdrowo i wesoło
Edukacja zdrowotna

13 czerwca 2014 r.

...

Cała galeria

Happening
Nic nie musisz!

13 czerwca 2014 r


...

Cała galeria

Bitwa na foty

6 czerwca 2014 r.

...

Cała galeria

Szkolny Dzień Sportu

3 czerwca 2014 r


...

Cała galeria

Satelity Ziemi

29 maja 2014 r.

...

Cała galeria

Egzamin na kartę rowerową

15 maja 2014 r


Tradycyjnie w maju Szkoła przeprowadziła kurs na kartę rowerową. Jego organizatorem była pani Kasia. Podczas zajęć teoretycznych uczniowie poznawali przepisy ruchu drogowego. 15 maja odbyły się egzaminy. Uczniowie którzy zdali testy teoretyczne, przystąpili do egzaminu praktycznego. Prezentacji poprawnego przejazdu trasy dokonał z-ca dyr. pan Jacek. Tym, którzy zdobyli uprawnienia życzymy szerokiej drogi.

Cała galeria

Rocznica uchwalenia
Konstytucji 3 Maja
spotkanie szkolne

29 kwietnia 2014 r.

...

Cała galeria

Koncert zespołu ANIMA

28 kwietnia 2014 r


To był koncert jakiego się nie spodziewaliśmy. Dobra muzyka, świetni wykonawcy, no i … życiowe, szczere, bliskie nam sprawy. Tematem wiodącym była profilaktyka uzależnień. Narkotyki, alkohol, papierosy - o tym trzeba mówić. Szkoła jest do tego bardzo dobrym miejscem. Skutki niewinnych początków często bywają straszne. Muzyczna forma przekazu do tego typu działań profilaktycznych nadaje się wspaniale. Uczestniczyliśmy w rewelacyjnej lekcji...

Cała galeria

Sprzątanie świata

23 kwietnia 2014 r


...

Cała galeria

Egzaminy gimnazjalne

23-25 kwietnia 2014 r.

Do egzaminów przystąpiło 100 % uczniów. Najpierw część humanistyczna, później matematyczno-przyrodnicza i w końcu język obcy nowożytny. Było trochę stresu, ale motywował on nas do większego wysiłku. Następny tak poważny egzamin to … matura. Będziemy się starać.

Cała galeria

Wycieczka nad jezioro

24 kwietnia 2014 r


...

Cała galeria

Sprawdzian szóstoklasistów

25 marca 2014 r.

Sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej, to dla nas pierwszy tak poważny egzamin. Przygotowania trwały sześć lat. A na sali? Arkusze, nalepki, kody. Jak się zachować? Co wolno, a czego nie. Ile czasu pisać? Gdzie wstawić krzyżyk, a gdzie namalować kółko? Kiedy wyjść? Ale to tylko procedury. Tak naprawdę oceniani będziemy za wiedzę i umiejętności. Czas pracy minął błyskawicznie. Na wyniki poczekamy do czerwca. Marzy nam się wynik bliski 40 pkt.

Cała galeria

Kilka słów o emocjach

2 kwietnia 2014 r


...

Cała galeria

Turniej halowej piłki nożnej

Giżycko 29 marca 2014 r


...

Cała galeria

Zwierzęta naszych lasów
spotkanie z członkami Koła Łowieckiego

25 marca 2014 r.

...

Cała galeria

Spotkanie literackie

24 marca 2014 r


W poniedziałek gościliśmy w szkole bardzo ciekawą, przesympatyczną osobę - panią Hannę Brakoniecką. Pani Hania opowiadała nam o swoich pasjach - poznawaniu ludzi i pisaniu o nich. Przeczytała kilka swoich tekstów - krótkich scenek, monologów, które w sposób prosty, a jednocześnie bardzo ciekawy mówiły o sprawach nam bliskich

Cała galeria

Turniej piłki nożnej

Gietrzwałd 22 marca 2014 r.

...

Cała galeria

II MISTRZOSTWA POLSKI W ZAWODACH SMOCZYCH ŁODZI
na powitanie wiosny

21 marca 2014 r.

W AQUASFERZE naszą Szkołę reprezentowali : Magda, Paulina, Bartek, Kamil, Patryk, Łukasz i Alan (pomarańczowo-czarne stroje). Regulamin zawodów, zasady bezpieczeństwa, specjalistyczna rozgrzewka. Wszystko układało się zgodnie z planem. I wreszcie sygnał START. Poszliśmy na całość. Wiosła prawie pękały pod naporem wody, a mięśnie napinały się do granic możliwości. Tak przez minutę. Zmiana rywali i następna drużyna. Potem kolejna i jeszcze jedna. Daliśmy radę. Wszyscy cali i zdrowi. Po zawodach przyszedł czas na wspólną, wodną odnowę biologiczną. Rewelacja. Otrzymany medal i pamiątkowe dyplomy będą nas mobilizować do udziału w zawodach w przyszłym roku.

Cała galeria

Bądźmy EKO

21 marca 2014 r


...

Cała galeria

Turniej DARTA

luty - marzec 2014 r.

...

Cała galeria

Żyj smacznie i zdrowo
IV edycja programu edukacyjnego "Winiary"

19 lutego 2014 r


Realizacja wydarzenia społecznego pt. "Co mam zjeść na przekąskę?" organizowanego przez firmę WINIARY. Projekt realizowany przez uczniów kl. III Gim. pod opieką p. Kasi i p. Asi, skierowany do pozostałych uczniów szkoły. Przebieg wydarzenia:
  1.Uczniowie kl. III gim przedstawili krótką informację na temat przekąsek, korzystając z plansz.
  2.Uczniowie kl. III gim wybrali spośród siebie 3 osoby, które startowały w konkursie o tytuł TOP SZEF 2014. Zadaniem ich było przygotowanie 3 różnych przekąsek, które miały być smaczne, zdrowe, pożywne i łatwe do wykonania dla każdego ucznia bez względu na wiek.
  3.Każdy z uczestników wybrał stolik, przy którym pracował i na którym czekały produkty z jakich miał wykonać przekąskę. Każdy uczestnik mógł wybrać sobie pomocnika z widowni. Czas pracy to 20 min.
  4.Widownia dopingowała swoich faworytów, mała możliwość rozwiązania krzyżówki, za poprawne rozwiązanie 3 pierwsze osoby otrzymały nagrodę.
  5.Jury obserwowało pracę uczestników.
  6. Po skończonej pracy uczestnicy zaprezentowali swoje potrawy, odbyła się degustacja przez jury. Ogłoszono wyniki i nagrodzono zwycięzców.
  7.Na koniec poczęstowano pozostałych uczniów i nauczycieli.

Cała galeria

Ferie w górach

luty 2014 r.

...

Cała galeria

Zimowisko w Lesznie

styczeń - luty 2014 r.

...

Cała galeria

Turniej tenisa stołowego
gra parami (debel)

24 stycznia 2014 r


Kontynuacją grudniowego turnieju tenisa stołowego jest gra parami. Wypracowane podczas wielogodzinnych treningów umiejętności wykorzystujemy teraz w deblu. To już gra zespołowa. By odnieść sukces musimy razem współpracować, rozumieć się bez słów, na zmianę odbijać piłeczkę, błyskawicznie poruszać się nie wchodząc sobie w drogę. Uświadamiamy sobie, że od postawy każdego z nas zależy los zespołu. Jak w życiu :-)

Cała galeria

List do Świętego Mikołaja

8 stycznia 2014 r.

Święty Mikołaj istnieje. Teraz jesteśmy pewni. Kilka dni przed Nowy Rokiem, z-ca dyr. Jacek Zmysłowski poinformował nas, że spotkał się ze Świętym Mikołajem, który czeka na listy od nas. Puściliśmy wodze fantazji. Napisaliśmy listy, a w nich życzenia dotyczące prezentów. I stało się. 8 stycznia Mikołaj przyjechał. Naszego zaskoczenia nie da się opisać. Każdy dostał to, o co poprosił. Piłkę, MP 4, misia, laptopa, chomika, czapkę, deskorolkę, kosmetyki, słuchawki, rakietkę, bluzę, kapcie i wiele, wiele innych prezentów, a do tego torbę pysznych słodyczy. Mikołaju dziękujemy. Pamiętaj o nas zawsze.

Cała galeria

Jasełka

20 grudnia 2013 r
Cała galeria

Wigilia w OCPD

grudzień 2013 r.


Cała galeria

Wigilia w szkole

20 grudnia 2013 r
Cała galeria

Turniej w tenisa stołowego

grudzień 2013 r.

Tenis stołowy jest jedną z najbardziej lubianych dyscyplin sportowych, uprawianych przez uczniów szkoły. Przygotowania do Turnieju Tenisa Stołowego "TENIS CUP 2014" trwały przez cały rok. Zawodnikom każdą wolną chwilę zajmowały odbicia plastikowej piłeczki. Czynnikiem dodatkowo motywującym uczniów do treningów był złoty puchar, ufundowany dla zwycięzcy przez z-cę dyr. Jacka Zmysłowskiego. W tym roku wywalczył go Patryk.

Cała galeria

Mikołajki 2013

6 grudnia 2013 r


Mikołaj pamiętał o nas.
W piątek otrzymaliśmy wymarzony prezent. WARMIA PARK zaprosił nas do bezpłatnego skorzystania z atrakcji wodnych trzypoziomowego Aquaparku w Pluskach. Było wspaniale. Baseny, zjeżdżalnie, groty, jacuzzi, gejzery, a nawet ścianka wspinaczkowa. Czego tam nie było? Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się ponownie.
Mikołaju dziękujemy.

Cała galeria

STOP PRZEMOCY !!!

listopad 2013 r.

...

Cała galeria

Sprzątanie świata

19 listopada 2013 r


Akcja "Liść Dębu" to już tradycja. Co roku, jesienią, porządkujemy najbliższą okolicę. Uczniowie szkoły z wielkim zaangażowaniem włączają się do pracy. Jak zawsze jest też miejsce na uśmiech i zabawę.

Cała galeria

Przedstawienie zespołu
"Arka Noego"

7 listopada 2013 r


Cała galeria

Obchody Święta Niepodległości

listopad 2013 r


Z okazji Święta Niepodległości szkoła zorganizowała szereg imprez i uroczystości.
Rys historyczny przedstawili uczniowie, którzy pod kierunkiem pana Krzysztofa przygotowali uroczysty apel. Najważniejsze fakty i zdarzenia z przeszłości związanej ze Świętem opracowali w formie gazetki szkolnej uczniowie inspirowani przez panią Gosię.
Nie zabrakło też elementów aktywności fizycznej. Z inicjatywy pana Jacka przeprowadzony został Niepodległościowy Bieg Przełajowy. Po zawodach na wszystkich czekał słodki poczęstunek, a zwycięzcy otrzymali pyszne upominki.

Cała galeria

Wielki Turniej w Warcaby

październik 2013 r


Zgodnie z Kalendarium imprez sportowych, w październiku odbył się Wielki Turniej w Warcaby. Impreza ta przeprowadzona została bez podziału na kategorie wiekowe i płeć uczestników. Rywalizowano ze sobą systemem "każdy z każdym". Mecze były bardzo emocjonujące. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody

Cała galeria

Pierwsza pomoc - apel

16 października 2013 r


Cała galeria

Złota jesień - wycieczka klasy VI

15 października 2013 r

Cała galeria

Ćwiczenia ewakuacji

1 października 2013 r


Pierwszego października przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacji uczniów, wychowanków i pracowników placówki. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, każdy postępował zgodnie z obowiązującymi procedurami i znał swoje zadania. Po sprawdzeniu stanu liczbowego ewakuowanych osób i podsumowaniu ćwiczeń wszyscy przystąpili do realizacji codziennych zajęć.

Cała galeria

Prawa i obowiązki ucznia

20 września 2013 r


20-go września w piątek odbyło się spotkanie szkolne poświęcone prawom i obowiązkom ucznia oraz stosowanych nagród i kar. Uczniowie gimnazjum omówili najważniejsze zagadnienia Kodeksu ucznia, a następnie odbył się konkurs wiedzy. Całością kierował z-ca dyr. ds. edukacji pan Jacek Zmysłowski, a w realizację projektu włączyła się polonistka pani Aleksandra Dębska.

Cała galeria

XI Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

7 września 2013 r


Cała galeria

Rok szkolny 2012/2013

Wakacje w Lesznie

8-12 lipca 2013 r

Cała galeria

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Pożegnanie klasy III

28 czerwca 2013 r


Cała galeria

Biwak w Nowej Kaletce

17-19 czerwca 2013 r

Biwak to prawdziwa zielona szkoła. Nauka w wyjątkowy sposób połączona z przyjemnością. Są nauczyciele, są uczniowie, ale zamiast klas jest las. Aby "zapracować" na wyjazd do Nowej Kaletki, kilka razy jeździliśmy z panią Gosią i panią Beatką porządkować teren ośrodka. Zajęcia z ekologii zdaliśmy na szóstkę. Rowerowy przejazd z panem Jackiem na trasie Olsztyn - Butryny - Olsztyn był praktycznym sprawdzianem znajomości przepisów ruchu drogowego oraz naszej kondycji fizycznej. W samodzielnym, codziennym przygotowywaniu posiłków przydatne były również wiadomości z matematyki. Pani Asia podpowiadała nam jak podzielić kiełbasę , żeby wystarczyło dla wszystkich. Dzięki pani Nadzi poznawaliśmy faunę i florę pięknych okolic. Umiemy już też określić kierunki świata bez posługiwania się kompasem. To były LEKCJE !

Cała galeria

Dzień Sportu

6 czerwca 2013 r


Cała galeria

Turniej rzutów do kosza

24 maja 2013 r

Cała galeria

Jak oszczędzać energię?

Apel 21 maja 2013 r


Cała galeria

Egzamin na kartę rowerową

21 maja 2013 r

Cała galeria

Wycieczka do arboretum w Kudypach

16 maja 2013 r


Cała galeria

Jak ćwiczyć pamięć?

Apel - 15 maja 2013 r

Cała galeria

Sprzątanie parku przy Muzeum Przyrody

6 maja 2013 r


Cała galeria

Szkolny turniej żonglerek piłką nożną

30 kwietnia 2013 r

Cała galeria

Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłkę Nożną

Warszawa 27 kwietnia 2013 r


Cała galeria

Egzaminy gimnazjalne

23-25 kwietnia 2013 r

Cała galeria

Sprzątanie Świata

17 kwietnia 2013 r


Cała galeria

Turniej Piłki Nożnej w Mrągowie

6 kwietnia 2013 r


W sobotę 06.04.2013 wzięliśmy udział w I Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Marszałka Województwa Warm.-Mazur. pod nazwą "Zostańmy Mistrzami" :) Po emocjonujących meczach zajęliśmy III miejsce, przegrywając tylko jeden mecz w turnieju, niestety w półfinale :( Najlepszym strzelcem turnieju został nasz wychowanek Kamil - gratulacje, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny Patryk - gratulacje. Dla wszystkich zawodników duże brawa :) i życzymy dalszych sukcesów.
Cała galeria

Sprawdzian szóstoklasistów

4 kwietnia 2013 r


Cała galeria

Babcia opowiada ...

26 marca 2013 r


Pod koniec marca w ramach projektu o zdrowym stylu życia został wystawiony spektakl pt: Babcia opowiada.... Przedstawienie zrealizowano dzięki ogromnemu nakładowi sił i pracy naszych aktorów, wspieranych przez p. Nadzię i p. Mirkę oraz niezastąpionego we wszelkich pracach pana Mirka :) Dziękujemy wszytskim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają nasze talenty. Odbiorcami wystawionej bajki były dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie, które odwiedziły naszą placówkę.
Cała galeria

Pierwszy dzień wiosny na basenie

21 marca 2013 r


Cała galeria

Lekcja udzielania pierwszej pomocy

21 marca 2013 r

Cała galeria

Nauka ze smakiem

7 marca 2013 r


Cała galeria

Na nartach w Rusi

luty 2013 r

Cała galeria

AMERICAN FOOTBALL FOOTBALL FLAG CAMP :)

Gietrzwałd - luty 2013 r


Już w piątek 1.03. 2013 Olsztyn Lakers Juniors, Olsztyn Kings oraz przedstawicielki Harpii Olsztyn zjechali do Gietrzwałdu. Tam właśnie trener olsztyńskich zawodników - Rafał Zapadka zorganizował trzydniowy camp, którego zwieńczeniem był niedzielny turniej "Arena Football Flag Camp". W sportowej rywalizacji na hali spotkały się 4 ekipy - Olsztyn Lakers Juniors, Olsztyn Kings, Harpie Olsztyn oraz zaprzyjaźniona drużyna - Flagball Kolbudy, prowadzona przez doświadczonego II trenera Seahawks Gdynia - Daniela Piechnika wspieranego przez Jakuba Krysteckiego -zawodnika aktualnych Mistrzów Polski. Każde z rozegranych spotkań przyniosło wiele emocji.Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Flagball Kolbudy - pokonując w finale Olsztyn Lakers Juniors 15:13. Na trzeciej pozycji uplasowały się Harpie Olsztyn, które (po mega widowiskowym zderzeniu dwóch zawodniczek zakończonym imponującym guzem i opuchniętym nosem) w ostatnim meczu wzmocnił duet Krystecki-Piechnik. Na miejscu czwartym turniej zakończyli najmłodsi zawodnicy - Olsztyn Kings. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został uznany reprezentant Olsztyn Lakers Juniors - Kamil Markowski, który otrzymał także statuetkę najlepszego zawodnika ataku. Tytuł najlepszego zawodnika obrony przypadł Tymoteuszowi Kobiela z Flagball Kolbudy. Gratulujemy!! AMERICAN FOOTBALL & FOOTBALL FLAG CAMP był wspaniałym wyzwaniem i przyniósł nam wiele satysfakcji. Wszystkim gościom i kibicom dziękujemy za wspaniałe emocje!!!

Turniej DARTA

luty 2013 r

Cała galeria

Walentynki 2013

14 lutego 2013 r


Cała galeria

Ferie w Lesznie 2013

styczeń 2013 r

Cała galeria

Podsumowanie I semestru
2012/2013

17 stycznia 2013 r


Cała galeria

Szkolne kolędowanie

17 stycznia 2013 r

Cała galeria

Zabawa Noworoczna

styczeń 2013 r


Cała galeria

Wigilia w Domu dla Dzieci w Parku

24 grudnia 2012 r

Cała galeria

Na Warmińskim Jarmarku Świątecznym

grudzień 2012 r


Cała galeria

Jasełka 2012

20 grudnia 2012 r

Cała galeria

Wyścigi na torze kartingowym

grudzień 2012 r


Cała galeria

Andrzejkowe wróżby

29 listopada 2012 r

Cała galeria

Sprzątanie świata - Liść Dębu

13 listopada 2012 r


Cała galeria

Bieg Niepodległości

12 listopada 2012 r

Cała galeria

Święto Niepodległości - Apel

12 listopada 2012 r


Cała galeria

Dzień Chłopaka

2 października 2012 r


Cała galeria

Noc Naukowców

28 września 2012 r


Cała galeria

X Spartakiada
Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

15 września 2012 r

Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, to impreza sportowa z wieloletnią już tradycją. W tym roku odbyła się po raz dziesiąty. Jej organizacją, po raz pierwszy w roku 2003, zajął się zespół reprezentujący Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy oraz olsztyński Dom Dziecka. W tworzeniu projektu Spartakiady naszą placówkę reprezentowali : ówczesny dyrektor Bogdan Prewysz-Kwinto, obecna dyrektor Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku Anna Norejko oraz zastępca dyrektora Jacek Zmysłowski. Zawody przeprowadzane są na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kortowie. Corocznie bierze w nich udział około 600 wychowanków z placówek opiekuńczo-wychowawczych. W przygotowanie i przeprowadzenie imprezy angażują się chętnie nasi nauczyciele i wychowawcy. Dzieci i młodzież, przez cały rok na zajęciach wychowania fizycznego i w wolnym czasie, trenuje poszczególne konkurencje, by na początku września być w jak najwyższej formie. Rywalizacja sportowa połączona z zabawą jest wyjątkowa. Zdobyte medale i nagrody rzeczowe są dla uczestników cenną pamiątką z zawodów. Wspólna aktywność fizyczna umożliwia także odnowienie dawnych przyjaźni oraz nawiązanie nowych znajomości.
www.olsztyn24.com
Cała galeria

Prawa ucznia - Apel

13 września 2012 r


Cała galeria

Uroczysta inauguracja
roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012 rCała galeria

Rok szkolny 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca 2012 rCała galeria

Biwak w Nowej Kaletce

13-15 czerwca 2012 r


Cała galeria

Ekologia - apel

11 czerwca 2012 rCała galeria

Szkolny Dzień Języków

6 czerwca 2012 r


Cała galeria

Szkolny Dzień Sportu

5 czerwca 2012 rCała galeria

Młody chemik - projekt

31 maja 2012 r


Cała galeria

Uczymy się od specjalistów,
jak udzielać pierwszej pomocy

30 maja 2012 rCała galeria

Trenujenmy sztuki walki

maj 2012 r


Cała galeria

REAL JUNIOR CUP 2012
Gdańsk

maj 2012 rCała galeria

Wycieczka do arboretum w Kudypach
Klasa II G

10 maja 2012 r


Cała galeria

Święto flagi
Apel

9 maja 2012 rCała galeria

Jak się uczyć
apel

8 maja 2012 r


Cała galeria

Egzaminy gimnazjalne 2012

24-26 kwietnia 2012 rCała galeria

Sprzątanie świata

11 kwietnia 2012 r


Cała galeria

Sprawdzian szóstych klas 2012

2 kwietnia 2012 rCała galeria

Powitanie wiosny

21 marca 2012 r


Cała galeria

Walentynki 2012

14 lutego 2012 rCała galeria

Zabawa choinkowa

5 stycznia 2012 r


Cała galeria

Jasełka 2011

21 grudnia 2011 rCała galeria

Wycieczka do Gdańska

Grudzień 2011 r


Cała galeria

Święto Niepodległości
Apel

8 listopada 2011 rCała galeria

Bieg Niepodległości

14 listopada 2011 r


Cała galeria

Akcja
Liść dębu

8 listopada 2011 rCała galeria

Zabawa Halloween

27 października 2011 r


Cała galeria

Konkurs poezji Marii Zientary Malewskiej
Brąswałd

24 października 2011 r


Cała galeria

Święto
Komisji Edukacji Narodowej

14 października 2011 rCała galeria

Pożegnanie lata
Kudypy

22 września 2011 r


Cała galeria

Spartakiada
Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

10 września 2011 r

www.olsztyn24.com www.tvp.pl.olsztyn

Cała galeria

Rok szkolny 2010/2011

Zakończenie roku szkolnego
2010/2011

22 czerwca 2011 r


Cała galeria

Bajka

Bajkowe przedstawienie

20 kwietnia 2011 rCała galeria

Sprzątanie świata

19 kwietnia 2011 r


Cała galeria

Egzaminy gimnazjalne

Egzaminy gimnazjalne

12 kwietnia 2011 rCała galeria

Sprawdzian
w SP 16

6 kwietnia 2011 r


Cała galeria
Sprawdzian w SP

Gietrzwald

Wycieczka do Gietrzwałdu

21 marca 2011 rCała galeria

Mam talent
Podsumowanie konkursów
literackiego i plastycznego

3 marca 2011 r


Cała galeria
Mam talent

Puchar Dyrektora

Podsumowanie rozgrywek
o "Puchar Dyrektora"

1 marca 2011 rCała galeria

Szkolny Konkurs Ortograficzny

28 lutego 2011 r


Cała galeria

pomoc

Pierwsza pomoc

16 lutego 2011 r


Cała galeria

Walentynki

14 lutego 2011 rCała galeria
Walentynki 2011

Zabawa choinkowa

Zabawa Choinkowa

5 stycznia 2011 r


Cała galeria